Foorumteatri etenduse raames tuuakse publikuni lugu, mis on seotud publikut puudutava probleemiga. Sellele järgneb interaktiivne dialoog, kus peegeldatakse publiku arvamusi antud probleemist ja võimalikke lahendusi. Publik osaleb loos aktiivse kaasamõtleja- ja tegijana.

www.foorumteater.com

 

Tarmo Tüür, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige, ELFi talgute projektijuht. Ettekanne räägib loodusõppest ja keskkonnaharidusest looduskaitselistel talgutel. Uurib, miks talguline on sageli kõige motiveeritumaid õppijaid. Samuti tutvustatakse värskelt valminud uuringu "Looduskaitses vabatahtlikuna osalemine ja selle loodushariduslik mõju" tulemusi.

 

Tiit Maran, Tallinna Loomaaia Liigikaitseuuringute labori juhataja, Tallinna Ülikooli dotsent (looduskaitse bioloogia). Ettekanne käsitleb keskkonnahariduse olemuslikkust, seda milline on informatsiooni roll keskkonnateadlikkuse kujunemisel ning väärtuste mõjutamisel.

 

Tõnis Lukas, ajaloolane ja poliitik, endine haridusminister (1999-2002) ja haridus- ja teadusminister (2007-2011), Eesti Rahva Muuseumi direktor.

 

Siiri Poopuu, Türi Kesklinna lasteaia õppelajuhataja, Järvamaa lasteaiaõpetajate ainesektsiooni juht. Töötuba tutvustab lasteaedade õpperadade eripalgelisust ja võimalusi Järvamaa ja teiste maakondade lasteaedade töökogemuslikel näidetel.