Õppeprogrammid

Kuidas saab inimene teda ümbritsevast keskkonnast infot või avastab uusi asju? Kogu info väliskeskkonnast saab inimene oma meelte kaudu. Mängulises ja uurimuslikus õhkkonnas avastame oma meeli ja paneme meeled proovile. Selgitame välja ka inimese vastavad ajukeskused.

Kahe või kolme praktilise ülesandega töötuba, kus käsitletakse teemasid nagu inimese kuulmine, helilained, heli visualiseerimine ja mürareostus.

Programmis arutletakse, miks üldse loomad häälitsevad ning õpitakse tundma erinevate loomade häälitsusi. Õpilased saavad teada, millist häält teeb näiteks hüljes ja mitmed teised loomad.

Programm valmis koostöös Tallinna Ülikooliga ELU projekti “Mudilased botaanikaaias” raames.

Programm toimub kohas, kus on õppetööks sobivad metsakooslused ja saab tegutseda võimalikult turvaliselt ja loodust tallamisega kahjustamata. Enamasti toimuvad Tartu loodusmaja juhendatud metsaprogrammid Alam-Pedjal Selli-Sillaotsa õpperajal, Taevaskojas, Vitipalu või Vapramäe õpperajal.

Mõtisklus inimese ja looduse vahekorrast ja meie kohast eluslooduse võrgustikus. Pildilised rännakud elurikkusest ja eluvaesusest, metsast ja raiesmikest.

Õppeprogrammi käigus tutvutakse Võrtsjärvega ja Eesti mageveekaladega ning õpitakse erinevaid kalaliike üksteisest väliste tunnuste põhjal eristama. Õpitakse kalade ehitust ja kohastumusi eluks vees.

Õppeprogrammi eesmärk on tutvustada kodulähedast metsa meie ümber ning õpetada turvalist ja säästlikku käitumist. Programmi viime läbi Uuealle talumetsas Viljandimaal Kolga-Jaani lähistel.

Õppeprogrammi eesmärk on tutvustada mitmekesist talumetsa ja õpetada turvalist ja säästlikku käitumist ning jätkusuutlikku loodushoidu. Programmi viime läbi Uuealle talumetsas Viljandimaal Kolga-Jaani lähistel.