Sündmused

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi suurele linnuõhtule, et panna punkt metskurvitsa aastale ja anda teatepulk üle tuleva aasta linnule.

Metskurvits ehk nepp tegutseb valdavalt hämaruses ja öötundidel. Oma varjatud eluviisi tõttu on liik raskesti uuritav ning seetõttu temast väga palju ei teata.

Metskurvits ehk nepp tegutseb valdavalt hämaruses ja öötundidel. Oma varjatud eluviisi tõttu on liik raskesti uuritav ning seetõttu temast väga palju ei teata.

Aialinnupäev toimub 14. juunil kell 18.00-20.00 Tartus Veski 4 aias.

Aialinnupäeval on tegevust kogu perele: meisterdame rasvatihase pesakaste Margus Otsa juhendamisel, tutvustame suvist aialinnupäevikut ning osaleda saab otsimismängus.

Teematuur "Parimaid linnurikkuse näiteid Karlovas" toimub 13. juunil kell 18.00-19.30 Tartus Kalrova linnaosas.

Linnulauluhommik toimub 10. juunil kell 7.00-8.00 Tartus Toomemäel.

Hommikusel jalutuskäigul Tartus Toomemäel kuulame ja õpime tundma linnulaulu. Retke juhendab Andres Kalamees Eesti Ornitoloogiaühingust.

Kogunemine on kell 7.00 Inglisillal. Retk kestab ligikaudu tund aega.

Õppeprogrammid

Selgroogsete programm annab lasteaialastele võimaluse tutvuda kõige tuntuma osaga loomade elurikkusest. Laps õpib imetajate, lindude, roomajate, kahepaiksete ja kalade maailmas orienteeruma läbi tunnetuslikkust ja loovust arendavate mängude.

Uudised

Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbris keskendutakse lindude uurimisele nii rannaniitudel kui ka kajakakoloonias ning antakse näpunäiteid linnuvaatluste jäädvustamiseks.

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kirjutamishuvilisi lapsi, noori ja täiskasvanuid kaasa lööma aasta linnu jutuvõistlusel. Lühilugusid metskurvitsast saab esitada kuni 31. oktoobrini.

Õppematerjalid