Õppematerjalid

Aasta lindu 2021 kuldnokka tutvustav lendleht.

Aasta lindu 2021 kuldnokka tutvustav plakat.

Uudised

Tänavune aasta lind on metskurvits ehk nepp, kes on tuntud oma kevadise mängulennu poolest.

Eesti Ornitoloogiaühingu teeb 7. detsembril kell 18 algaval virtuaalsel suurel linnuõhtul kokkuvõtte lõppevast kuldnoka aastast ning tutvustab järgmise aasta lindu metskurvitsat.

Sündmused

Suurel linnuõhtul annab Eesti Ornitoloogiaühing ülevaate oma sajanda aastapäeva tegemistest, teeb kokkuvõtte lõppevast kuldnoka aastast ja tutvustab 2022. aasta lindu metskurvitsat.

Neljapäeval, 11.novembril kell 18:00 toimub loodusmajas saalis loodusõhtu, kus ornitoloog Margus Ots tutvustab 2021. aasta lindu kuldnokka.

Õppeprogrammid

Tsitre park annab võimaluse tutvuda nii metsa kui veelindudega. Paraku tuleb arvestada, et linnud elavad oma elu ja nad ei oota meid kokkulepitud kohas ja kokkulepitud ajal.

Õppekäigul tutvutakse Palmse mõisa lugu läbi ajaloo võtme, mis  põimitakse sealse eriilmelise pargi ja metsakooslustega enne ja nüüd. Tuuakse sisse keskkonnateadlik käitumine looduses ja oskus märgata, kuulata loodust. 

 

Õppeprogrammis õpitakse tundma lindude lindude mitmekesisust läbi nende laulude ja häälitsuste. Saadakse algteadmised linnulaulude eristamiseks ja meeldejätmiseks.

Linnuvaatlejalt saab tellida loenguid erinevatel lindudega seotud teemadel – ränne, pesitsemine, kohastumused, linnud ja inimtegevus, põllulinnud, metsalinnud. Kõiki tellitavaid loenguid on võimalik kohandada tellija soovile ning sihtrühmaks on nii koolid kui k