Õppeprogrammid

Õppeprogrammi sisuks on elurikkuse väärtuste tundmaõppimine nii looduse kui inimühiskonna vaatest. Rühmatöös koostatakse toiduvõrgustikku ning  korratakse peamised looduslikud protsessid aineringes, taustaks ökoloogiline püramiid.

Programmi käigus räägime putukatest, nende osast looduses ning inimeste elus. Tutvume üldiselt putukate ehituse, arengu ja eluviisiga. Püüame kahvaga putukaid, määrame püütud liike ja arutleme nende rolli üle looduses.

Programmi käigus räägime putukatest, nende osast looduses ning inimeste elus. Tutvume üldiselt putukate ehituse, arengu ja eluviisiga.

Õppeprogrammi eesmärk on anda teadmisi liikide tundmise ja nende omavaheliste toitumissuhete kohta. Vahetuma õpikogemuse saamiseks otsitakse ja püütakse liike looduskooli ümbrusest, Silma looduskaitsealalt.

Kas oled mõelnud, millist taime metsas tühja kõhu korral suhu pista? Millisest aga suure kaarega mööda minna? Millist kasutada kurguvalu leevendamiseks? Mis taime seemneid toidu kaunistamiseks või niisama snäkina krõbistada? Kuidas ja kus neid koguda pikkadeks pimedateks talvedeks?

Lennusadamas on avatud Eesti Meremuuseumi, TalTech Meresüsteemide Instituudi, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi, Veeteede Ameti ja Eesti Geoloogiateenistuse koostöös valminud näitus “Läänemeri maailmameres”. Näitusel saab uuri

Programm käsitleb inimese ja looduse vahelisi suhteid. Õpime tundma metsa kui  loomade elupaika ja uurime loomade välisehituse seoseid nende eluviisiga. Otsime metsloomade tegutsemisjälgi ja tutvume jahimeeste tegemistega.

Õppeprogrammis uuritakse lähemalt suhteid metsarahva ja inimeste vahel ning jahimehe rolli nende suhete reguleerimisel. Eesmärgiks on tutvustada lastele elu metsas, loomade omavahelist olelusvõitlust ja toitumisahelat, selgitada, millised on jahinduse eesmärgid ja tegevused.

Õppematerjalid

Rannaniidukohver kaasaskantava ekspositsioonina võimaldab tutvustada Eesti rannaniite ja nende elustiku komponentide olulisust ökosüsteemi toimimisel, sealhulgas inimese tegevuse olulisust ja vajalikkust. Tutvustab sõnnikuga seotud elustikku ja protsesse ja aitab teadvustada karjatamise ja sõnnik

Eesti Jahimeeste Seltsi õppematerjal METSLOOMADE AASTARING ning INIMESE JA ULUKITE SUHTED, kus viiel infograafilisel teemalehel on ülevaade metsloomade toiduvõrgustikust ja loomulikust elukorraldusest läbi nelja aastaaja.