
Kivimirühmad ja nende tekketingimused, näidiste rühmitamine, kivimiringe seostamine Maa siseehituse ja kivimeid muutvate teguritega.
Õpipädevused:
Õpitulemused:
Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:
Seos õppekava üldosaga: aitab omandada õpipädevust, õpilased harjutavad infotöötlemise oskust ja suhtluspädevust rühmatöös. Seos ainekavaga: geograafia ainekava – geoloogia - kivimid ja nende teke, Maa siseehitus.
Meetodid:
Vaatlus, määramine ja rühmatöö.
Juhis õpetajale:
Kaasasoleva õpetaja/saatja roll on innustada õpilasi aktiivselt tegevustes osalema, näidata üles positiivset huvi läbiviidava suhtes ja vajadusel täita muid kokkulepitud ülesandeid. NB! Kaasa vahetusjalanõud.
Sihtgrupp:
Kestus:
Grupi suurus:
Toimumise aeg:
Läbiviimise koht:
Maakond:
Keskus:
Otsekontakt:
Programmi läbiviija:
Keel:
Pikk kirjeldus:
Eesmärk: teab peamisi kivimirühmi ja oskab kirjeldada omasõnadega nende tekketingimusi; mõistab kivimiringet, kui kivimite pidevalt toimuvat muundumisprotsessi, kinnistades teadmised läbi praktilise tegevuse. Seos õppekava üldosaga: aitab omandada õpipädevust, õpilased harjutavad infotöötlemise oskust ja suhtluspädevust rühmatöös. Seos ainekavaga: geograafia ainekava – geoloogia - kivimid ja nende teke, Maa siseehitus. Programmi käik: Sissejuhatus: programmi ja rühmatöö tutvustamine. Näidised ja infomaterjal ettevalmistatud viiel laual. Teema arendus: Õpilased jagunevad kiviminäidiste valimise teel viide õppegruppi: tard-, moonde-, settekivimid, setted, magma. Etteantud infomaterjali põhjal tutvustavad grupid oma kivimirühma teistele. Teema kivimiringe – grupid koostavad nooltekomplekti abil kivimiringe skeemi. Kokkuvõte: kivimiringe seostamine Maa siseehituse ja kivimeid muutvate teguritega (sise- ja välistegurid). Vahendid: näidised Pernova Loodusmaja kivimikogust, tööleht. Otsingusõnad: Maa, kivimid, tardkivim, moondekivim, settekivim, setted, magma, kivimiringe.
Maksumus: Pernova Hariduskeskuse hinnakirja alusel