
Õppeprogrammi käigus juhendaja tutvustab looma, näidates lastele looma nahka, pealuud, hambaid jm loomaga seonduvat. Tutvustab looma elupaika, igapäevaelu, toidulauda, inimeste seost loomaga ning looma elukeskkonnaga.

Õppeprogrammis õpitake ja meenutatakse õpikust juba tuttavaid teemasid rabade ja soodega seotuna, õpitakse tundma rabades elavaid linnu- ja loomaliike, taimi, räägitakse, miks just sellised taimed on rabas kasvukoha leidnud. Programmi teemad leiavad omavahel seoseid ning suunavad mõtlema ning leidma seoseid rabakeskkonnas toimuva ja kasvava vahel. Räägitakse soode arengust ja tekkest ning ka kohale omased legendid saavad räägitud.


Kuidas on elatud ajast aega kooskõlas loodusega, saadakse teada läbi erinevate tegevuste – kultuuripärandi bingo, terast leivani pildijada kokku panemine, aidas käsikiviga jahvatamine, puude, põõsaste ja ravimtaimede tundmaõppimine matkarajal Ähijärve ääres. Kuulatakse kohalikke muistendeid ja arutatakse, mida kõike pakub meile mets. Selgub, et eelmiste põlvede teadmised on väga väärtuslikud tänapäevalgi ning kultuuripärandi kandja on igaüks.

Uurimuslik õppekäik raba elustiku ja ökoloogiliste seoste tundmaõppimiseks.
Õpilased kogevad raba eripära ning saavad sealt positiivse, huvi tekitava elamuse.
Õpivad tundma raba läbi sisalik Sissi silmade, nad tunnevad ära arusisaliku, teavad tema eluviisi, elupaika ja seoseid teiste liikidega.
Õpilased tutvuvad enamlevinud sootaimedega, õpivad tundma kuidas need taimed sisalikule tähtsad on (varjupaik, nendelt leiab söögiks putukaid jms).