Päikesesüsteemi mudel magnetitega
Angelina Pjatkovskaja
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste
Lühikirjeldus:

4,6 miljardit aastat tagasi kogunes kosmoses hiiglaslik gaasipilv, milleks on tänaseks saanud meie kodukant universumis.

Programm annab ülevaate kõigist kaheksast planeetidest ja Päikesest endast ning kirjeldab päikesesüsteemi sündi ja arengut. Alustades Päikesest kõige kaugemal asuvatest, kirjeldatakse erinevusi planeetide ja kääbusplaneetide vahel ning selgitatakse, mille poolest erinevad neli Päikesele lähemale asuvat planeeti neljast kaugemast. 

Kasutades visuaalseid abivahendeid õpetab programm planeete järjestama ja nende olemust tundma.

Maakond: Tartumaa
silma mudel TÜM kogudest
Tartu Ülikooli Muuseum - ÜAM 1528:2 AjM 191:2
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste
Lühikirjeldus:

Kuidas me ümbritsevat tajume? Kogu info väliskeskkonnast saab inimene oma meelte kaudu. Mängulises ja uurimuslikus õhkkonnas avastame oma meeli, võrdleme neid loomade omadega ning paneme oma meeled proovile. Selgitame välja ka inimese vastavad ajukeskused. Katsetame, mis juhtub siis, kui inimene mõne oma meeltest „välja lülitab“ – kas me suudame sellisel juhul eristada looduslikke ja tehislikke materjale või miks me ei tunne maitset kui meil on nohu. Õpime kuidas turvaliselt uurida tundmatuid aineid. Uurime, miks me ei kuule kõiki helisid ja kas see on ka sõnakuulmisega seotud. Saame teada, mida on vaja nägemiseks ja kuidas saab nägemismeelt petta.

Maakond: Tartumaa
Talv Nõmmeveskil
Maie Itse
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste
Lühikirjeldus:

Programmi märksõnadeks on talikülalised  ja paigalinnud, talveuni ja talveuinak, taimed ja igihaljad taimed, veekogud, tegevused ja ohud talvel.

 

Maakond: Harjumaa
Loengud lindudest
Marko Mägi
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Linnuvaatlejalt saab tellida loenguid erinevatel lindudega seotud teemadel – ränne, pesitsemine, kohastumused, linnud ja inimtegevus, põllulinnud, metsalinnud. Kõiki tellitavaid loenguid on võimalik kohandada tellija soovile ning sihtrühmaks on nii koolid kui ka ettevõtted, sõpruskonnad, asutused.

 

Maakond: Tartumaa
Keskaegne kaubalaev koge
Aron Urb
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus:

Renoveeritud Paksu Margareeta ekspositsiooni staariks on elumajade ehituse käigus Kadriorust leitud keskaegne kaubalaev ehk koge. Kogelt leitud esemed aitavad panna kokku lugusid laeval toimunu kohta. Õpilased tutvuvad keskaegsete kaupadega ja loovad isikliku kaubamärgi. Tunnis on olulisel kohal vanaaegsed mõõtühikud ning nende võrdlemine kaasaegsetega. 

Maakond: Harjumaa