Hülgeid vaatamas
Triin Vallsalu

Hülgeretkel tutvutakse Saaremaal elavate hüljestega Soeginina pangal ja Innarahul, uuritakse nende elu ja tegemisi läbi binokli ja vaatlustoru, saadakse uusi teadmisi hüljeste toitumisharjumuste ja sigimise kohta. Võrreldakse täiskasvanud isendite ja poegade väljanägemist ja kohastumist eluks meres.

Õpitulemused:

Õpilased näevad hallhülgeid nende elukeskkonnas, saavad uusi teadmisi hüljeste eluviisi, välimuse, sigimise ja toitumise kohta, kasutavad vaatlustoru ja binoklit looduse jälgimiseks.

Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:

II kooliaste (Läänemere elustik) ja III kooliaste (imetajad) ja gümnaasium (valikaine Eesti loomastik)

Meetodid:

matk, vaatlus (kasutades vaatlustoru ja binokleid), töölehe täitmine

Juhis õpetajale:

Tugevad matkajalanõud, vöike eine ja kindlasti soojad riided, sest Soeginina pankrannik on Läänemerele avatud ja pangaalune on täis kive, mis raskendavad liikumist.

Sihtgrupp:

4-6 klass II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium

Kirjeldavad märksõnad:

Kestus:

3 tundi

Grupi suurus:

25

Toimumise aeg:

Kevad

Hind:

150€

Läbiviimise koht:

Soeginina pank

Läbiviimise asukoht:

58.281923525001, 21.832262395581

Maakond:

Saaremaa

Otsekontakt:

Programmi läbiviija:

Mart Mölder, Anne Teigamägi

Keel:

Eesti keel

Pikk kirjeldus:

Hülgeretkel tutvutakse Saaremaal elavate hüljestega Soeginina pangal ja Innarahul, uuritakse nende elu ja tegemisi läbi binokli ja vaatlustoru, saadakse uusi teadmisi hüljeste toitumisharjumuste ja sigimise kohta. Võrreldakse täiskasvanud isendite ja poegade väljanägemist ja kohastumist eluks meres. ​

Kuna hülgevaatlus toimub Soeginina pangal, mis asub Vilsandi rahvuspargi reservaadi Innarahu lähedal ja sinna on vaja matkata mööda pankrannikut umbes 2 kilomeetrit, siis on vajalikud head jalanõud kividel käimiseks. 

Viimati uuendatud:

21.04.2020