Uurime ja määrame Keila jõest leitud veeloomi ja -putukaid. Teeme ülevaate Keila jõest ning vees elavatest putukatest ja mutukatest.
Междисциплинарная интеграция:
Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming: eesti keel, ajalugu, bioloogia, geograafia, loodusõpetus, meeskonnatöö, kehaline liikumine.
Отношение к учебной программе:
Результат учебы:
Методы:
Programmi läbiviimiseks kasutame selgrootute püügivahendeid, töölehti, kirjutusvahendid, piltmäärajaid, suurendusklaasiga putukakarpe, sõelad, kahlad. Püügivahendid on arvestatud rühmatööks – 3-4 õpilasega gruppides. Õppemeetodiks on rühmatöö, kus me püüame, vaatleme, võrdleme ja määrame vees elavaid selgrootuid.
Руководство для учителя:
Saatva õpetaja roll vajadusel turvalisuse ja korra tagamine, tagasiside andmine ning eelinfo jagamine õpilastele enne programmi tulemist. Tagasiside andmine toimub programmi lõpus, kus õpetaja ja õpilased annavad teada, mida uut ja huvitavat nad kogesid. Ilmastikule sobiv riietus ja jalatsid.
Целевая группа:
Продолжительность:
Размер группы:
Время проведения:
Цена:
Доп. информация:
Õppeprogrammi hind on 4€ lapse kohta.
Liigume Harjumaa Muuseumi juurest 300 meetrit jõe äärde. Programm sobib erivajadustega õpilastele. Võimalusel/vajadusel osalevad õppeprogrammis kaks juhendajat. Soovi korral saab lõunapausiks kasutada meie piknikuplatsi peale programmi.
Место проведения:
Programmi läbiviija:
Elena Viirlaid – muuseumipedagoog; Aili Hagala - muuseumipedagoog
Язык:
Ссылки:
Длинное описание:
Programmis osalejad kogunevad Harjumaa Muuseumi ees. Juhendajad tutvustavad ennast ning programmi edasist käiku. Liigume koos Keila jõe äärde (umbes 10 min). Arutleme õpilastega veekogude ja vee-elustike teemadel. Moodustame grupid (3-5 õpilast rühmas), jagame gruppidele töölehed. Kõigile kasutamiseks on olemas vee elustiku määramise kaustad ja plakatid. Järgneb rühmatöö tegevuste tutvustamine ja reeglite paika panemine. Iga grupp saab abivahendid selgrootute püüdmiseks: sõel, lusikas, luubiga tops ja kahv. Seejärel järgneb praktiline tegevus (60 minutit):
- Vee selgrootute kahva püük, veeloomade määramine, kohastumuste kirjeldamine ja töölehe täitmine ning joonistamine
- Leitud veeloomade vaatlemine luubiga topsis, kirjeldamine ja elusolendite vette tagasi laskmine
- Gruppide omavaheline suhtlemine (kes on juba leidnud sama liigi isendi, siis seda enam teised grupid jõest välja ei too). Osalejad saavad näha kõiki püütud liike/rühmi.
- Iga grupp valib tutvustamiseks ühe püütud liigi, mis on kirjeldatud töölehel. Selle kohta tehakse teistele esitlus. Peale esitlust korjame kokku töövahendid ning veendume, et meist ei jääks maha prügi ega õppevahendeid. Liigume koos tagasi muuseumi juurde.
Peale programmi lõppu muuseumi ees jagame kõikidele osalejatele väikese maiustuse. Enne maiustuse jagamist küsime igalt õpilaselt, mis talle programmist kõige rohkem meelde jäi ja küsime tagasisidet programmi kohta õpetajalt ja õpilastelt.
Kõikidele sihtrühmadele on samad tegevused. Väiksemale kooliastmele arutelud lihtsustatud vormis.