Kes on pildil?
Arne Ader

Hea linnutundmine algab meie koduõuelt ja just selles paigas võiksime erinevaid linde paremini tähele panna. Esimese 20-30 linnu tundma õppimine on kodu lähiümbruses täiesti võimalik. Sellel õppeprogrammil on talvine (november kuni märts) ja suvine (märts kuni juuli) variant. Neist esimene tutvustab lindude toidumaja külalisi ja teine õuel ja aias pesitsevaid linde. Programmiga seotult on võimalik korraldada enne ja pärast õppeprogrammi läbiviimist viktoriin, milles tuleb ära tunda 20 õue- ja aialindu.

Guidance for teacher:

Välkviktoriini vastus: vasakul siisike, paremal rohevint. Mõlemad on meie toidumajades tavalised külalised. Juhul kui loengule järgneb ka õuesõpe, siis peaks õpilastel olema võimalik kasutada binokleid (või pikksilma).

Target group:

Lasteaed
1-3 klass I kooliaste
4-6 klass II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud

Duration:

1,5 tundi

Occurence time:

Aastaringselt

Price:

198€

Additional info:

Maksumus: 198€ (165€+km). Sõitmisel kaugemale kui 80km lisanduvad sõidukulud vastavalt hinnapakkumisele.

Place of performance:

Pimendatavas ruumis või vaiksel ööl ka õues (vajalik elektri kasutamise võimalus)

Location of execution:

59.3690624, 27.4235392

Program performer:

Arne Ader / Loodusemees

Language:

Eesti keel

Last saved:

02.07.2020

Long description:

Hea linnutundmine algab meie koduõuelt ja just selles paigas võiksime erinevaid linde paremini tähele panna. Esimese 20-30 linnu tundma õppimine on kodu lähiümbruses täiesti võimalik. Sellel õppeprogrammil on talvine (november kuni märts) ja suvine (märts kuni juuli) variant. Neist esimene tutvustab lindude toidumaja külalisi ja teine õuel ja aias pesitsevaid linde. Programmiga seotult on võimalik korraldada enne ja pärast õppeprogrammi läbiviimist viktoriin, milles tuleb ära tunda 20 õue- ja aialindu. Õppeprogrammi tellijad saavad enda käsutusse ette valmistatud pildirea, mille abil on viktoriini lihtne läbi viia. Õppetööd on võimalik korraldada ka kahes osas: esmalt tubane pildiprogramm ja järgnevalt tunnine linnuvaatlus õues. Kes on juuresoleval fotol? Vastuse leiad rubriigist "Juhis õpetajale".