Loodusõhtu Kuressaares: Aasta loom - hunt

Автор:

admin
Neljapäeval, 11.aprillil kell 18-20 toimub loodusõhtu "Aasta loom - hunt" Kuressaare Keskkonnaameti kontori saalis (Tallinna 22). Külas on zooloog Peep Männil. Kuulajad saavad teada, kuidas hundil Eestis ja mujal Euroopas läheb ning miks on hunt nii vastuoluline liik pälvides ühtede austuse ja teiste vihkamise. Juttu tuleb huntidest nii ajaloolises aspektis seotuna rahvapärimusega ning legendidega kui ka tänapäevas. Räägitakse huntide bioloogiast, tema sotsiaalsest käitumisest ning suhetest teiste liikidega. Viimaste hulgas on tähtsal kohal ka inimene ja tema omandis olevad kari- ja koduloomad. Miks on hunti vaja kaitsta ja samas teda ka ohjas hoida ning milliseid väljakutseid tema ja inimese sõbraliku kooseksisteerimise korraldamine üldse endast kujutab? NB! Juttu tuleb ka hiljuti Läänemaalt leitud šaakalist.  Peep Männil on zooloog Keskkonnateabe Keskuse ulukiseireosakonna juhataja. Tegelenud alates aastast 2002 suurkiskjate seire ja uuringute ning kaitse ja ohjamise korraldamisega. Loodusõhtu on kõigile osalejatele tasuta. Toetab SA KIK.  Registreerimine kuni 10.04  SIIN või maris.sepp@keskkonnaamet.ee    Aasta loom - hunt