Loodusõhtu Põlvamaa Keskkonnamajas 20. märtsil

Автор:

admin
20. märtsil algusega kell 18.00 toimub loodusõhtu Põlvamaa Keskkonnamajas (Kalevi 1a, Räpina). Aasta loomast - hundist räägib Peep Männil.Loodusõhtul saavad kuulajad teada, kuidas hundil Eestis ja mujal Euroopas läheb ning miks on hunt nii vastuoluline liik pälvides ühtede austuse ja teiste vihkamise. Juttu tuleb huntidest nii ajaloolises aspektis seotuna rahvapärimustega ning legendidega kui ka tänapäevas. Räägitakse huntide bioloogiast, tema sotsiaalsest käitumisest ning suhetest teiste liikidega. Viimaste hulgas on tähtsal kohal ka inimene ja tema omandis olevad kari- ja koduloomad. Miks on hunti vaja kaitsta ja samas teda ka ohjas hoida ning milliseid väljakutseid tema ja inimese sõbraliku kooseksisteerimise korraldamine üldse endast kujutab?Peep Männil on zooloog ja Keskkonnateabe Keskuse ulukiseireosakonna juhataja. Tegelenud alates aastast 2002 suurkiskjate seire ja uuringute ning kaitse ja ohjamise korraldamisega.Loodusõhtu korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.Osalemine on kõigile tasuta.Lisainfo ja registreerumine: tel 799 0914, mari.kala@keskkonnaamet.ee