Karula rahvuspargi keskus (Keskkonnaamet)
Karula rahvuspargi külastuskeskus

Keskkonnaameti Karula rahvuspargi külastuskeskuses ja Võrumaal töötab keskkonnateadlikkuse spetsialist Helen Kivisild. Õppeprogrammid toimuvad Karula rahvuspargi külastuskeskuses ja matkaradadel, teistel Võrumaa kaitsealadel (Vällamäe matkarajal Haanja looduspargis ja Luhasoos) ning Võrumaa koolides. Looduskeskusesse on oodatud ka lasteaiarühmad. Õppeprogrammid on koostatud lähtudes aktiivõppe põhimõtetest – õpilased saavad teadmisi ja kogemusi praktilise tegevuse kaudu. 

Programmidel osalemine on koolidele TASUTA, kuid transport toimumiskohta on tellija kulul.

Suuremäe
Võrumaa 66420

5251 552

57.710838654009, 26.50922061377

Keskkonnaameti Karula looduskeskuses asub Ähijärve kaldal Karula rahvuspargis. Keskuses on võimalus vaadata siinset loodust ja kultuuripärandit tutvustavat filmi ning tutvuda püsinäitustega. Aidahoone näitus tutvustab Karula kihelkonna rahvakultuuri ja elulaadi 20. sajandi I poolel. Laste loodusrada – mänguväljak pakub tegevust liumäel, kiikudel, liivakastis või köiskarussellil eelkõige noorematele külastajatele. Keskuse juurest algavad matkarajad ja rattarajad, lühimad neist  500 m pikkune laste loodusrada ja 4 km pikkune Ähijärve teerada. Lõket teha ja telkida saab keskuse kõrval Suuremäe telkimisalal. Suvel on võimalus nautida ujumist Ähijärves.

Lugupeetud keskkonnateadlikkuse projekti kirjutajad!  Palume teil planeeritavad külastused ja õppeprogrammide tellimised enne KIK projekti esitamist kooskõlastada keskkonnateadlikkuse spetsialistiga Helen Kivisild (helen.kivisild@keskkonnaamet.ee). Nii saame tagada teile programmide toimumise ja looduskeskuse külastuse aja.

 

Õppeprogrammide tagasiside

Keskkonnaameti õppematerjalid

Keskkonnaameti trükised

 

 

LAENUTATAVAD ÕPPEVAHENDID: 

Kus on elu säästlikum ja mõistlikum? (2 tk)

Lotte loodusmäng  (2 tk) 

Rannaniidukohver (1 tk)

Savimaja  (2 tk) 

Õiglane kaubandus (2 tk)