Energia avastuskeskus
1592_20161031

Peale elektrinähtuste on keskuses esindatud ka füüsika klassikalised alateemad – valgus, optika, helid –, õpitubades keskkonnasäästlikkus ja jätkusuutlik areng ning planetaariumiprogrammis nii Maa sisemus kui ka Maa koht Päikesesüsteemis ja universumisPlanetaariumis saavad haridusgrupid osa ka planetaariumietendustest, kus planetaristi juhendamisel uudistatakse parasjagu nähtavat tähistaevast.

Ühtlasi toimuvad avastuskeskuses iga päev Tesla trafodega ainulaadsed välgudemonstratsioonid, mis on sõna otseses mõttes pinget pakkuv elamus. Staatilist elektrit demonstreerime lõbusal viisil (ja juukseid püsti tõstes!) Van de Graaffi generaatoriga.

Põhja puiestee 29
Harjumaa 10111

620 9020, 5331 7307

59.4440854, 24.7501506

Energia avastuskeskus on endises Tallinna elektrijaamas tegutsev teaduskeskus, mille eesmärk on innustada lapsi loodus- ja reaalteaduste õppimisel. Selleks on keskuses rohkem kui sada eksponaati, mis võimaldavad eri füüsikanähtusi ise avastada ja uurida.

Kooli- ja lasteaiagruppidele pakume võimalust teha loodus- ja reaalainete õpet vaheldusrikkamaks – avastuskeskuses on haridusprogramme, mis aitavad klassiruumis õpitut täiendada ja kinnistada. Vana ja väärika elektrijaama ainulaadne keskkond on ka ainuõige koht elektri toimimise ja selle tootmise selgitamiseks.