Eesti Pandipakend
Pandipakend

Eesti Pandipakend kutsub osa saama kaasahaaravast keskkonnatunnist ja ekskursioonist, mis toimub Eestis ainulaadses pandipakendite käitluskeskuses Tallinnas. Programmi õppekeeleks on eesti keel ning tellimusi võtame vastu perioodiks september kuni mai sõltuvalt vabade aegade olemasolule.

Broneeri õppekäik e-maili teel info@eestipandipakend.ee

 

Külaskäigul tutvustatakse lühidalt pandisüsteemi ja selgitatakse lähemalt plast-, klaaspudeli ja plekkpurgi taaskasutamise ahelat, aga ka korduskasutatavate pandinõude lahendust. Tunni märksõnadeks on avatud arutelu, illustreerivad videolõigud, lühiviktoriin, meened ja võimalus katsuda ise plastpudelist valmistatud fliisi või graanuleid. Peatutakse ka kurbadel näidetel, mis on maailmas juhtunud, siis kui pakendid ei ole jõudnud tagasi ringlusesse vaid hoopis merevette, mille tulemusel on tekkinud prügisaared… Muuhulgas selgitatakse, miks täna kasutusel olevad mistahes ühekordsed nõud on loodusressursse raiskavad ning kui oluline on planeedi jaoks korduskasutus ja kaua kestev kasutamine.

Eesti Pandipakend on oma põhitegevuse, pandipakendite ringlussevõtu kõrvalt süstemaatiliselt suurendanud laste ja noorte teadmisi keskkonnahoidu puudutavalt. Tänaseks on meie keskkonnatundidest osa saanud ligi 22 000 õpilast üle Eesti. Aastal 2011. panime koosööpartneritega aluse heategevusfondile Aitan Lapsi, mille eesmärgiks on pakkuda lastele kvaliteetseid kultuurielamusi. Head teha soovija ei pea tegema rahaülekannet vaid piisab keskkonnasõbralikust käitumisest ja pandipakendite tagastamisest kaupluse taaraautomaati. Keskkonnast hoolivate heategijate abil oleme saanud pakkuda muusika, kunsti, kirjanduse, spordi ja teatri elamusi enam kui 163 000 lapsele üle Eesti. Muude oluliste ettevõtmiste seas jõudis 2020. aastal lõpule fondi, Eesti Pandipakendi ja Kultuuriministeeriumi koostöös algatatud projekti „Teater lasteaeda“, kus keskkonnahariduslikke lasteetendusi mängiti viie aasta jooksul 500 lasteaias üle Eesti ja mida on näinud rohkem kui 32 100 last. Osapooled on otsustanud 2021. aastal jätkata ja alustada uue üle-eestilise tuuriga.

Kuula ka Spotify-st Eesti Pandipakendi ja Rohegeeniuse koostöös valmivat Eesti esimest ringmajanduse podcasti #ärarääma