Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub seenenädalale

Autor:

Mari Kala
Seenenädal Foto: Külli-Kalamees Pani
Külli-Kalamees Pani

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub osa võtma seenenädala sündmustest, mis toimuvad 6. kuni 12. septembrini. 

Seenenädal on sügiseti traditsiooniline sündmus, mis pühendub seentele. Sel nädalal saab osa võtta mitmest sündmusest: 

Tartu Ülikooli botaanikaaias saab nädala jooksul osa võtta otsimismängust puuseente rajal. Osalemine tasuga 1€.

Tartu Ülikooli  loodusmuuseumis toimub kolmapäeval, 8. septembril kl 18 loodusõhtu „Puuseened – kuulsad ja kummalised“, kus esineb Indrek Sell. Seenenädala loodusõhtul räägib Sell nii kuulsatest ja tavalisematest puuseentest kui ka kummalisematest ja vähemtuntud liikidest, kes on meie looduses üpris haruldased. Loodusõhtu toimub loodusmuuseumis (Vanemuise tn 46, Tartu) ja veebis. Kohapeal pilet 3 eurot. Muuseumisse tulijatel palume fuajees ning õppehoone koridorides kanda maski.

Neljapäeval, 9. septembril kl 10 minnakse seeneretkele metsa, kus korjatakse näituse tarvis seeni ja õpitakse seeni lähemalt tundma. Seeneretkel on võimalik saada uusi teadmisi seentest ning esitada küsimusi retke juhtidele, kes annavad seenealast infot. Retke juhendajad on Teele Jairus ja Külli KalameesOsalemine eelregistreerimisega! Pilet 10€, lastele 5€. 

10.–11. septembril tipneb seenenädal Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seenenäitusega, kus tänavu saab lisaks seeneretkel korjatud seentele uudistada ka Euroopas haruldast seent krookusnarmikut (Sarcodontia crocea). Vaid väga vanadel õuna- ja pirnipuudel kasvavat seent peeti Eestis väljasurnuks, kuid viimastel aastatel on teda siiski üksikutest kohtadest Lääne-Eesti saartel ja Põhja-Eestis leitud. Näitusel eksponeeritavat osa seenest talletatakse hiljem Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seenekogus. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega, lisaks jagavad seeneinfot ka konsultandid. Ootame seenenäitusele ka külastajate leitud seeni, mille kohta soovitakse lisainfot teada saada. Näituse külastamine piletiga 4€ (sooduspilet 2€) – sama piletiga saab lisaks seenenäitusele avastada ka loodusmuuseumi püsiekspositsiooni ja näitust „Tolmeldamise võlu ja valu“. 

Sündmuste ja näituste külastamine on osalustasuga. Ootame kõiki huvilisi! Muuseumisse tulles on vaja esitada COVID tõend ja kanda maski muuseumi fuajees ning õppehoone koridorides.

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee