Tartu loodusmaja seenenädal 12.-17.09

Autor:

Tartu loodusmaja
seenenäitus
Tartu loodusmaja
Märksõnad

Tartu loodusmaja kutsub seenehuvilisi 12.09 loodusretkele ja 13.-17.09 seenenäitusele.

Pühapäeval, 12. septembril tähistame vanavanemate päeva ühe põneva retkega loodusesse! Kutsume lapsi koos vanemate ja vanavanematega toredale väljasõidule Alatskivi looduskeskusesse ja järve äärsele matkarajale ning põikame Tartumaa metsadesse, et koos seeni korjata nii endale kastmesse kui ka loodusmaja seenenäitusele. Osalustasu 12 eurot/osaleja. Hinnas sisaldub lõuna Alatskivi restoranis ja looduskeskuse pilet. Väljumine kell 11:00, tagasi 16:00

Lisainfo ja registreerimine kodulehel.

Esmaspäevast 13.septembrist 17. septembrini toimub Tartu loodusmaja traditsiooniline sügisene seenenäitus!

Loodusmaja saalis on imetlemiseks ja tutvumiseks väljas valik meie Lõuna-Eesti metsade, niitude, parkide ja lodude seentest. Seenenäitus täieneb iga päev uute põnevate liikidega! Väikeses seenelaboris saab teha tutvust seeneniidistiku, eoslehekeste ja -torudega ning seentes elavate loomakestega, lisaks saab tutvuda seente eluoluga stendinäitusel. Ka loodusmaja pargis kasvavad seened on näituse ajaks tähistatud.

Näitus avaneb juba 13. septembril kell 15:00, nii et eriti varajased seenehuvilised on juba esmaspäeva lõunal oodatud näitusega esmatutvust tegema!

Koolidele ja lasteaedadele pakume eelregistreerimisega seeneteemalisi õppeprogramme, mis läbivad juhendajaga näituse sees või väljas, täidavad töölehti ja külastavad seenelaborit. Registreerimise kooli- ja lasteaiagruppidele leiab kodulehelt.

 

Seenenäitus „Mükomaania” 14.-17.09.2019
Tartu loodusmajas, Lille 10
13.09 kell 15:00-18:00, 14.-17.09 kell 10:00 -18:00

PILET: täiskasvanud 3€, õpilased/pensionärid 2€, koolieelikud ja Tartu loodusmaja huvikooli õpilased tasuta.

NB! Iga päev kuni kella 16ni on näituse külastuskoormus suurem, sest näitust külastavad kooligruppide programmid. Külastuskoormus on väiksem kella 16.30-18.00 vahel.

 

NB! KÜLASTUSREEGLID VIIRUSPERIOODIL

  • Tartu loodusmaja kontrollib kõikidel 18-aastastel ja vanematel näituse külastajatel infolauas nakkusohutust (nakkusohutust saab tõendada kas vaktsineerimispassi, negatiivse testi tulemuste või COVIDi läbipõdemise tõendi ettenäitamisel). Kui täiskasvanud näituse külastajal puudub COVID tervisetõend, siis on võimalik näitust siiski külastada, kandes kaitsemaski. Loe meie külastusreegleid detailsemalt meie kodulehel.