H2O külastusmäng alustas Lõuna-Eesti külastuskeskustes kuuendat hooaega

Autor:

Tartu loodusmaja
h2o külastusmäng
Tartu loodusmaja

1.juunil alustas taas H2O külastusmäng, mis viib suve jooksul loodussõpru seiklema Eestimaa põnevatesse loodus- ja teaduskeskustesse, kus koos pere ja sõpradega nuputades targaks saada. Mängus osaleb kokku 12 Tartu linna ja Lõuna-Eesti keskust, kus saab sel aastal rohkem teada kliimamuutustest, nende mõjust loodusele ja sellest, kuidas meie koduplaneeti hoida.

Oma kuuendat hooaega alustav suvine külastusmäng on aastate jooksul kasvanud, muutudes ka perede hulgas aina populaarsemaks ning iga suvi toob midagi uut. Külastusmäng pakub ideaalse põhjuse koos perega või sõpradega kvaliteetaega veeta, kohalikku loodust ja vaatamisväärsusi avastada, looduse ja keskkonnasõbraliku eluviisi kohta uusi teadmisi ammutada, põsed liikumisest punaseks saada ning kui veab, siis auhindu võita! Suuri ja väikseid mängijaid ootavad igas keskuses just mängu tarbeks koostatud ülesanded ja kohalikud matkarajad.

“H2O külastusmängus osalevad looduskeskused on väikesed pärlid keset Eestimaad ning peidavad endas üllatavaid teadmisi meie looduse ja kultuuri kohta. Mitmed looduskeskused asuvad eemal suurtest linnadest ja sinna iga turist ei satu. H2O külastusmäng juhatab uute teadmisteni mängu kaudu, pakkudes avastusrõõmu kõigile. Kui sõidate ühest loodus- või teaduskeskusest teise, siis märgake kindlasti ka Eestimaa kaunist loodust, uhkeid puid, järvi ja jõgesid” soovitab mängu korraldava Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusmaa.

Mängus osalemiseks on vajalik H2O loodus- ja teaduskeskuste külastusmängu vihik, mille saavad huvilised endale osalevatest keskustest. Külastusmängu vihikusse saab igast keskusest koguda pärast etteantud ülesannete lahendamist templeid ja vähemalt kaheksat keskust külastanud mängijate vahel loositakse septembris välja mitmesuguseid loosiauhindu. Kõiki keskusi külastanute vahel lähevad loosi pea- ja eriauhinnad, mille panevad välja Tartu RonimisministeeriumBiomarketVSpaTerminal ja BioMari.

Külastusmängus osalevad: Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Teaduskeskus AHHAA, RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum Akva:rium, Alatskivi Looduskeskus, Eesti Maanteemuuseum, Kalevipoja Koda.

H2O külastusmängu läbiviimist toetab Eesti Teadusagentuur.

 

Lisainfo H2O külastusmängu kohta leiab kodulehelt www.kulastusmang.ee ja Facebookist. Mäng kestab 1.juunist 1.septembrini.

 

Lisainfo:

Maris  Mägi

Külastusmängu projektijuht

5152 884

maris.magi@tartuloodusmaja.ee