Eestimaa Looduse Fond kutsub põhikooli klasse osalema kollaaživõistlusel “Vana mets on nagu muinasjutt”

Autor:

Mari Kala

Osalejate seast valitakse välja kaks klassi (ühe 1.-3. ning teise 4.-9. klasside seast), kes viiakse tuleval kevadel koos metsaeksperdiga vanasse metsa õppereisile (kaetud saab nii transpordi, toitlustuse kui ka giidi tasu). 

Kogu klassi või õpilasgruppide ühistööna valminud A2 suuruses kollaaže ootame hiljemalt 19. jaanuariks 2023 Eestimaa Looduse Fondi aadressil Staadioni 67, 51008 Tartu. Samuti võib töö saata Tartu Ujula Coop Konsumi pakiautomaati, kontakt tel 5557 7785. Valik õpilaste kollaaže jõuab uue aasta esimeses pooles ka veebi ja Ülemiste keskusesse väljapanekule. Auhinna pälvijad kuulutame välja veebruari alguses.

Ühtlasi kutsume teid koos õpilastega uudistama Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel valminud multikaid, mis sobivad hästi mõne metsateemalise koolitunni sissejuhatuseks. Lühianimatsioonid uurivad eelkõige metsaelanike vaatevinklist, kuidas kujuneb põlismets, püsimets ning mets, kus enamus puid järjepidevalt lühikeste ajavahemike järel maha raiutakse ning uusi puid peale istutatakse. Metsamultikad leiab siit.

Peale animatsioonide vaatamist saavad õpilased mängida Kahoot! veebiviktoriini, kus on võimalik oma multikatest saadud teadmisi proovile panna ja kinnistada. Viktoriini ja muu info leiab siit: https://elfond.ee/margatudmetsas/koolidele 


Kontakt:
Mariliis Haljasorg
kommunikatsioonijuht
mariliis@elfond.ee
tel 5623 1633