Loodusõhtu hundiuurija Laura Kiirojaga "Metsakoer ja koduhunt"

Autor:

Tartu loodusmaja
laura kiiroja
Laura Kiiroja
58.374364525787, 26.7267915

58.374364525787, 26.7267915

20. detsembril kell 18:00 tuleb Tartu loodusmajja kaugelt Kanadast külla zoosemiootik ja hundiuurija Laura Kiiroja, kelle noor teadlaselu on olnud põnev - Laura on tegelenud loomaaias elavate huntide sotsialiseerimise ja nende käitumise uurimisega, muuhulgas olnud ka hundi pesakonna üleskasvamise juures.

Loodusõhtul äägime sellest, milline on võsavillemi eluviis ja olemus, miks me teda hoidma peaksime, kuidas temasse suhtuda ja mida temalt eeskujuks võtta. Vaatame pilte ja videosid, kuulame lugusid ning nuusutame, kuidas lõhnab päris hundilt kogutud talvine aluskarv. Sekka arutleme ka selle üle, mis seob ja mis eristab metsakutsut sellest kutsust, keda peame oma parimaks sõbraks ja kellega oma kodu jagame. Oodatud on nii nooremad kui ka vanemad hundisõbrad!

Laura Kiiroja on Tartu ülikooli magistrikraadiga zoosemiootik ja hundiuurija. Ta on tegelenud loomaaias elavate huntide sotsialiseerimise ja nende käitumise uurimisega Saksamaal ja USAs. Hetkel õpib Laura Kanadas Dalhousie ülikoolis ning uurib oma doktoritöö raames biomeditsiiniliste abikoerte lõhnataju.

Loodusõhtule saab tulla kohapeale Tartu loodusmajja kuulama või jälgida kodust otseülekannet Facebooki ürituse all.

 

Liitu üritusega Facebookis.

Loodusõhtu info Tartu loodusmaja kodulehel.


Osalemine tasuta.
Loodusõhtut toetab Tartu linn.

NB! Palume kohapeal kõigil üle 12-aastastel osalejatel esitada COVID tervisetõend ja kanda üritusel maski.