neli kelgukoera koos perenaisega

Paasiku koertemõisa jõudes tervitavad külastajaid paar koera, kes on piisavalt kuulekad, et mitte oma loomupärastele instiktidele alludes ära joosta. Kõik sealsed koerad on sõbralikud ning inimestega harjunud. Koeri tutvustatakse nimepidi ning räägitakse nende kohtadest karja hierarhhias. Lastele õpetatakse lugema koera kehakeelt ning kuidas on õige käituda võõra koeraga. Seejärel suundutakse aedikusse, kuhu on võimalus lastel ka koerte juurde sisse minna. Need, kes koeri pelgavad, saavad aiast välja jääda.

Aedikus tutvustatakse lastele kõiki koeri, samal ajal räägitakse Siberi huskyde ajaloost, kasutusaladest, nende võimalikest karvavärvustest ning geenimutatsioonist tulenevast sinisest silmavärvist ehk albiinosilmast. Täpsemast rakendiveost saavad lapsed lugeda infotahvlitelt ning näha ka kelguveol kasutatavat kelku.  Edasi suundutakse tutvust tegema teistes aedikutes elavate koertega. Kutsikate olemasolul on võimalik näha ka neid. Peale koertega tegelemist tutvutakse alpakadega. Giid räägib täpsemalt alpakade ajaloost, päritolust ning sugulusest kuuluvusest. Võimalik on ka alpakadele süüa anda ning nende villa katsuda. Põhjalikult räägitakse alpakade villa erilisusest ning põhjustest, miks just seda villa peetakse üheks kvaliteetseimaks. Peale külastust saavad lapsed küsida küsimusi ning võimalik on ka teadmiste kontrolli teha.

Õpitulemused:

• Oskab loomadega käituda ning teab, mida teha kui näeb lahtiselt hulkuvat koera
• Teab, milleks kasutatakse kelgukoeri ja alpakasid
• Oskab eristada Siberi husky tõugu koeri teistest tõugudest ning alapakasi laamadest
• On teadlik, milliseid geneetilisi tunnuseid ja kuidas koerad edasi kannavad (karvavärvus, silmavärvus).
• Teab Siberi huskyde ja alpakade päritolu (riike, ajalugu)
• Teab, kuidas õpetatakse kelgukoeri rakendis töötama
• Oskab luua seoseid koerterakendi töös ja inimeste omavahelistes suhetes meeskonnana.
• Teab, mida söövad koerad ning alpakad
• Oskab nimetada alpaka ja koera villa väärtuslikke omadusi

Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:

Loodusõpetus – omandatakse teadmisi koduloomade kohta, nende vajalikkuse mõistmine, erinevate loomade kirjeldamine, reproduktsiooni mõiste, geneetiline edasikanduvus, looma vaimne areng ja füüsis.

Käsitöö/tööõpetus – alpaka ja koeravilla tundmine, soojustegur, allergia tekitajad, alpaka- ja koeravillast valmistooted.

Kehaline kasvatus – koerasport koos inimesega (canicross, skijoring, tõukerattavedu, rattavedu, käruvedu ja kelgutamine)

Ajalugu ja ühiskonnaõpetus– kullapalavik, Siberis ja Alaskal elanud rändhõimud ja nende elu, Alaska ajalooline kuuluvus, Andides elanud mägirahvad, Eesti ajalugu Paasiku mõisa näitel.

Meetodid:

Loeng, vestlus, demonstratsioon, tahvlite näitamine, küsimused-vastused, rühmatöö

Juhis õpetajale:

Loomadega tegevus toimub õues, riietuda tasuks vastavalt ilmastikule.

Sihtgrupp:

Lasteaed
1-3 klass I kooliaste
4-6 klass II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud

Kirjeldavad märksõnad:

Kestus:

1,5 tundi

Grupi suurus:

60

Toimumise aeg:

Aastaringselt

Hind:

600€

Lisainfo:

10€ inimene

Kohapeal on vajadusel kaks juhendajad ning ka suuremaid gruppe saab korraga vastu võtta. Ligipääs bussiga. Võimalik kohapeal juurde tellida toitlustus või tulla oma söögiga. Söömisele kuluv aeg ei kuulu programmile arvestatud aja hulka. Võimalik on ligipääs ratastooliga. Osaleda saavad ka nägemis-, kuulmis ja vaimupuudega inimesed.

Läbiviimise koht:

Paasiku koertemõis

Läbiviimise asukoht:

59.34986455735, 25.302543640137

Maakond:

Harjumaa

Otsekontakt:

Programmi läbiviija:

Viljar Krohv, Renata Krohv

Keel:

Eesti keel
Inglise keel
Vene keel

Viimati uuendatud:

28.04.2020