placeholder

Kliimamuutuste võimalik mõju inimestele võib olla väga erinev. Kuna tegemist on hüpoteesidega, pole mõjud üheselt mõistetavad. Võimalikud negatiivsed arengud on karmimad ilmastikunähtused (üleujutused, orkaanid), muutunud ökosüsteemid, maailmamere taseme tõus igijää ja -lume sulamisel, mis toob kaasa maismaapindala vähenemise ning nakkushaiguste nagu malaaria, kollapalavik ja koolera laiema leviku.

Lisainfo:

Keskkonnaridusliku sisuga õppeklipid jagunevad üheksa peateema alla: “Ökoloogilised põhiprotsessid”, “Ilm ja kliima”, “Eesti looduse arengulugu”, “Elurikkus ja looduskaitse Eestis”, “Eesti loodusvarad ja nende kasutamine”, “Tarbimine”, “Keskkonnaprobleemid”, “Säästev areng ühiskonnas”, “Universumi ja elu evolutsioon”.

2-5-minutiliste, lavastuslike lühifilmide ülesehitus on läbi kõikide teemade ühesugune: esimeses osas saab (ka üle võlli) nalja, lõpuosas esitab näitleja teemakohase teadusliku definitsiooni ning toob mõne näite. Selline lahendus peaks kõnetama koolitunnis istuvaid põhikooli vanema astme õpilasi, aga laiemalt ka kõiki neid, kel oma elus keskkonnateemadega kokkupuudet on. Ehk siis- meid kõiki.

Klippidel on ka venekeelsed subtiitrid, klippide kogupikkuseks on 3 tundi ja 45 minutit.

Režissöör/Stsenarist Rasmus Merivoo, operaator Mattias Veermets, kunstnik Helen Ehandi, tegevprodutsent Maario Masing. Näitlejad Merle Palmiste, Paul Laasik, Jim Ashilevi, Marek Tammets, Roland Treima, Kristiina Rebane jt. Produtsendid Ylle Rajasaar, Pelle Vellevoog.

Sari on valminud Euroopa Sotsiaalfondi keskkonnaameti programmi "Keskkonnahariduse arendamine" toel.

Keel:

Eesti keel
Vene keel

Sihtgrupp:

7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud

Otsekontakt:

Materjali autor:

Fookus-Pookus OÜ 2015

Formaat:

Video

Seotud failid:

Author:
Fookus-Pookus OÜ
8 Kliimamuutused ja inimene tööleht.pdf(580.23 KB)
Author:
Fookus-Pookus OÜ
8 Kliimamuutused ja inimene.pdf(594.17 KB)

Viimati uuendatud:

18.08.2020