Osale aasta linnu tuttpüti digijoonistusvõistlusel

Autor:

Eva-Liisa_Orula
Kollakas-oranžil loojangu taustal on järvel ujuva veelinnu siluett
Kalmer Lehepuu

Eesti Ornitoloogiaühing ning Haridus- ja Noorteamet kutsuvad igas vanuses huvilisi joonistama selle aasta lindu tuttpütti ja teisi Eestis elavaid pütte. Digikultuuriaasta puhul on seekord oodatud digijoonistused.

Iga osaleja saab võistlusele esitada kuni kaks arvuti või teise digiseadme abil joonistatud pilti. Joonistused tuleb üles laadida Laotaja keskkonnas aadressil laotaja.eenet.ee, lisaks tuleb täita osalemisvorm, mis asub siin. Viimane päev oma joonistused teele saata on 10. november 2020. Digijoonistusvõistluse tingimused leiab aasta linnu lehelt www.eoy.ee/tuttpytt/joonistusvoistlus/.

Saabunud töid hinnatakse neljas vanuserühmas: kuni 10-aastased, 11–14-aastased, 15–19-aastased ja vanemad kui 19-aastased. Žüriis osalevad Markus Toompere Eesti Kunstnike Liidust, kunstnik-kujundaja Margot Sakson, ornitoloogid Pelle Mellov ja Leho Luigujõe ning Triinu Kadastik Haridus- ja Noorteametist.

Digijoonistusvõistluse parimatest töödest koosnev veebinäitus avalikustatakse aasta linnu lehel www.eoy.ee/tuttpytt ning autoreid auhinnatakse detsembris toimuval suurel linnuõhtul.

"Tänavune aasta lind tuttpütt on huvitava välimuse ja käitumisega veelind, keda teatakse peamiselt omapärase varakevadise pulmamängu poolest. Lisaks tuttpütile elavad Eestis veel hallpõsk-pütt, sarvikpütt, väikepütt ja mustkael-pütt," sõnas tuttpütiaasta koordinaator Margus Ots. Püttide kohta saab rohkem lugeda aasta linnu lehelt www.eoy.ee/tuttpytt.

Digijoonistusvõistlust korraldavad Eesti Ornitoloogiaühing ning Haridus- ja Noorteamet. Tuttpütiaastat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Joonistusvõistluse plakat printimiseks.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee/tuttpytt