Loodusvaatluste maraton kutsub vaatlusalasid registreerima

Autor:

Mari Kala

Järjekorras kolmas Loodusvaatluste maraton toimub sel aastal 6.–7. juunil. Kuni 15. maini saavad kõik soovijad oma vaatlusaladest korraldajatele teada anda.

Maratonialad on üldjuhul avalikud, et kõik huvilised saaksid osaleda, aga on võimalik korraldada ka privaatne vaatluspunkt eramaal, et pere ja sõpradega loodust avastada. “Vaatlusalaks sobib park, niit või enda koduümbrus, kus kohalikke liike leidub. Vaatlusala võib registreerida iga loodushuviline, selleks ei pea olema loodusteadlane,” rääkis maratoni eestvedaja, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse peaekspert Veljo Runnel. Vaadeldud liigid sisestatakse andmebaasi, mis on avalikult kõigile huvilistele nähtav eElurikkuse portaalis. Kogutud andmed on oluline täiendus teadlaste ja looduskaitsjate andmekogudele.

2019. aastal oli üle Eesti 30 vaatlusala, kus tehti 4100 loodusvaatlust, maratoniga seotud sündmustel osales üle 500 inimese.

Vaatlusala registreerimine ja lisainfo Loodusvaatluste maratoni kodulehel http://loodusfestival.ee/lvm

NB! Korraldajad jälgivad Covid-19 pandeemilise leviku olukorda maailmas ja Eestis ning otsustavad Loodusfestivali ja Loodusvaatluste maratoni lõpliku toimumise, edasi lükkumise või ära jäämise maikuu alguses