Loodusfestivali lõpetab Annelinna ja kogukonnaaedade teemaline arutelu

Autor:

Mari Kala
Annelinn
Ivo Kruusamägi

Kaheksandat korda toimuva Loodusfestivali võtab 15. juuni õhtul kokku Anne Noortekeskuse hoovis toimuv arutelufoorum. Seal diskuteeritakse Annelinna katuste kasutamata potentsiaali ning kogukonnaianduste võimaluste üle.

Kolmapäeval kell 19.30 algaval diskussioonil „Annelinna katuste kasutamata potentsiaal“ vestlevad kutsutud külalised tulevikku vaataval teemal: mis oleks, kui kõik suurte kortermajade katused katta rohelusega? Kas rajada katustele tarbeaed või mõnus puhkeala? Millised on võimalused? Millised on takistused? Kas rohelus suudab konkureerida päikesepaneelidega? Arutlejate hulgas on kirjanik Lauri Räpp, Jardin Lilled tegevjuht Kaisa Moora ning kogukonnaaianduse aktivistid Kaia Solnik ja Marco Manfredino. Küsimustega suunab Sven Paulus.

Aktiivne arutelu kestab umbes 45 minutit, seejärel jääb aega küsimusteks. Kõik huvilised on oodatud kaasa mõtlema, ideid põrgatama ja küsimusi esitama! Pakutakse kuuma teed, palume selleks oma tassi kaasa võtta. Üritus on tasuta, aadressil Uus tn 56.

Vaata kogu Loodusfestivali kava. 10.–15. juunini toimuva Loodusfestivali peateemaks on „Sinu naabrid toas ja õues“. Loodusfestivali eesmärk on väärtustada linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, õpetada märkama loodust linnas ning edendada jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi.

Loodusfestival sai alguse 2015. aastal Tartu loodusnädalaga. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja nimetati ümber Tartu loodusfestivaliks. 2018. aastast on festivali tegevused aset leidnud ka väljaspool Tartut ja seepärast kannab sündmus nime Loodusfestival. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime Ellujäämise Kunstide Linnaloodusfestival „Loodus loob“. Loodusfestivali toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Lisateave:

Kaarin Hein
Loodusfestivali projektijuht
kaarin.hein@ut.ee
tel: +372 5693 2730
www.loodusfestival.ee