Linnuvaatlusretk Rocca al Mares

Autor:

Mari Kala
Märksõnad

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet jätkab loodusmatkade sarjaga "Aastaajad Tallinna looduses" ja kutsub loodushuvilisi 6. juunil  linnuvaatlusretkele Rocca al Mares.

6. juunil algusega kell 08.00 toimub Rocca al Mares linnuvaatlusretk, mille giidideks on Tallinna Linnuklubi liikmed Ingrid Aus (eesti keeles) ja  Peep Veedla (vene keeles). Rocca al Mare on Tallinnas üks paremaid kohti linnuvaatluseks, kuna seal on märgatud 189 linnuliiki, sh 63 kaitsealust liiki. Rocca al Mare paikneb lindude nn Lääne-Tallinna rändeteel ning on oluline peatumispaik ja toitumisala ka kaitsealustele lindudele. Pesitsevatest lindudest võib märgata punaselg-õgijat, aed-roolindu, soo-roolindu jpt. Kõige arvukam pesitseja Rocca al Mares on kõrkja-roolind, kellele järgnevad karmiinleevike ja mitmed metsaliigid nagu rasvatihane, metsvint ja musträstas. Liigirikkaim piirkond on Mustjõe lodumetsa kagu-, kesk- ja lõunaosa.

Registreerudes linnuvaatlusretkele palume teil silmas pidada Terviseameti riskihinnanguid COVID-19 leevendamise tingimustes.

Ennetusmeetmed:

  • välitingimustes grupis kogunemine ei ole soovitav riskirühma kuuluvatele inimestele;
  • 2+2 reegli järgimine;
  • osalemise keeld nakkuse võimalike sümptomitega inimestel;
  • soovituslik on kaitsemaski kandmine.

Linnuvaatlusretkel osalemine on tasuta, vajalik eelnev registreerimine veebilehel: https://www.tallinn.ee/est/keskkond/Oppematkad-looduses  (eestikeelsesse gruppi) ja https://www.tallinn.ee/Uchebnye-pohody-i-ekskursii   (venekeelsesse gruppi).

Registreerimine algab esmaspäeval, 1. juunil kell 12.00.

 

Linnuvaatlusretke korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet  Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Rohkem teavet Rocca al Mare looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt  https://citynature.eu/et/ala/rocca-al-mare.