H2O külastusmäng 2021: mina ja loodus

Autor:

sigrid
H2O külastusmäng
Sigrid Sepp

Eesti esimene omalaadne külastusmäng - H2O külastusmäng - alustas viiendat hooaega. Põnevaid teadmisi, hoogsaid ülesandeid ja mängulusti pakuvad 13 Lõuna-Eesti keskust. Selle aastane teema on “Mina ja loodus”, mis võimaldab mängijatel uurida ning märgata inimese ja looduse vahelisi seoseid. Mängus on võimalik osaleda kuni 1. septembrini.

H2O külastusmäng alustab viiendat hooaega juba 1. juunil - lastekaitsepäeval. Alates sellest päevast saavad mängu- ja teadmiste huvilised lahendada keskustes spetsiaalselt H2O külastusmängu tarbeks loodud ülesandeid. Mängus osalemiseks on vajalik H2O külastusmängu vihik, mille saavad huvilised endale osalevatest keskustest. Külastusmängu vihikusse saab igast keskusest koguda pärast etteantud ülesannete lahendamist templeid ja vähemalt kaheksat keskust külastanud mängingijate vahel loositakse septembris välja vingeid auhindu.

Esimest kolme kiiremat kõigi keskuste külastajat premeerib Tartus asuv V Spa veekeskus Deluxe perepääsmega. Ülejäänud kõigi keskuste külastajate vahel loositakse Tallinna Loomaaia pääsmeid. Mängu peaauhinnaks on tasuta pääse kõikidesse järgmisel hooajal mängus osalevatesse keskustesse. Lisaks loositakse välja palju vahvaid elamusi ja meeneid erinevatelt toetajatelt.

Mängu ühe korraldaja, Jääaja Keskuse tegevjuhi Sigrid Sepa sõnul on mängu teema inspireeritud sellest, kuidas lapsed mõistavad ja märkavad loodust enda ümber. “Meie vahvad keskused on loonud hulgi põnevaid mänge ja ülesandeid, et mängija mõistaks paremini seda, kuidas tema mõjutab loodust ning kuidas loodus mõjutab teda. Kutsume üles inimesi mõtisklema, kas mina saan elada ilma looduseta. Aga kas loodus saab olla ilma minuta? Kas on midagi, mida mina saan täna teha teisiti selleks, et minu ümber olev loodus säiliks?”

Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusmaa lisas et “loodust võib uurida lõputult ja nii on see ka loodus-ja teaduskeskustes ning muuseumides. Kui külastad kohta esimest korda, siis võid märgata esmalt kõige suuremaid ja värvikirevamaid elemente. Kui teist või kolmandat korda, siis paned tähele juba ka väiksemaid asju. Ja kui sul jätkub kannatust veel edasi uurida, siis võib juhtuda, et avastad hoopis midagi uut, saad midagi teada või märkad seoseid, mida varem tähele ei pannud. Mängima minnes saad kindlasti Ahhaa-elamuse, võid leida end muinasjutust või hoopis kauges minevikus seiklemas. Saad teada, mis häält teeb puupill, kellele peaksime tänulikud olema oma rikkaliku toidulaua eest ja milliseid jäljed jäävad meist maha kõige kauemaks.”
Külastusmängus osalevad: Kalevipoja muuseum, Alatskivi looduskeskus, Elistvere loomapark, Jääaja Keskus, Tartu Ülikooli botaanikaaed ja loodusmuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Teaduskeskus AHHAA, Tartu loodusmaja, Vapramäe loodusmaja, Järvemuuseum Akva:rium, Eesti Maanteemuuseum ja Pokumaa.

Rohkem infot: www.kulastusmang.ee