Eesti Loodusmuuseumis on avatud fotonäitus “Nahkhiireuurija (t)ööelu”

Autor:

Mari Kala

Alates 30.novembrist on Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis avatud fotonäitus “Nahkhiireuurija (t)ööelu”. Näitusel saab tutvust teha nahkhiirte ja nende uurijate argipäevaga.

Nagu näituse nimigi vihjab, saab näituse vahendusel tutvuda nahkhiire uurijate (t)ööelu argipäevaga. Fotod on kogunenud viimase 7 aasta jooksul toimunud riiklike välitööde käigus ning nende hetkede tabamine on nõudnud fotograafilt osavust ja kannatlikkust, aga ka kiiret reaktsiooni.

“Näitus annab võimaluse näha nahkhiiri ja nende uurimist lähemalt kui kunagi varem,” ütles näituse kuraator Lennart Lennuk. “Suur osa nahkhiirte uurimisest keskendub tänapäeval inimmõjule kui suurimale nahikute arvukuse mõjutajale. Igaüks saab olla nahkhiirtele sõbraks lastes neil oma maja voodri vahel elada, jättes alles vana metsa, kus leidub õõnsustega puid või püstitades nahkhiire varjekaste,” lisas Lennuk.

Samuti on talvisel ajal äärmiselt oluline mitte häirida nahkhiirte talveund. See on aga miski mida saame me kõik väga lihtsalt vältida, mitte külastades külmal ajal nahkhiirtele olulisi talvituspaiku nagu militaarehitised, kaevanduse käigud või vanad mõisakeldrid.

Näitust saab uudistada Loodusmuuseumi lahtiolekuaegadel T-P 10-17, Lai tänav 29a

Pisut mõjutab muuseumi lahtiolekuaegu ka pühadeperiood:

23.12 on muuseum avatud lühendatult 10-14

24.-26.12 ning 31.12-1.1 on muuseum suletud.

Pressiteatele lisatud foto põhja-nahkhiirest, autor Rauno Kalda.

Eesti Loodusmuuseum on üks populaarsemaid muuseume riigis, kus neid iga elaniku kohta on haruldaselt palju. Muuseumi eesmärk on koguda, säilitada ja vahendada kõike Eesti loodusesse puutuvat.

Lisainfo:

Annemarie Rammo

Kommunikatsioonijuht

Eesti Loodusmuuseum

Mob: (+372) 5622 0732

www.loodusmuuseum.ee