Algab Tallinna Rahvaülikooli keskkonnateemaline loengusari – absurdist ratsionaalsuseni

Autor:

Mari Kala

Oleme jõudnud uude geoloogilisse ajastusse – antropotseen – kus suurimaks keskkonna kujundajaks ei ole enam geoloogilised protsessid, vaid inimese tegevus. Seda ajajärku hakkab üha rohkem iseloomustama looduse stabiilsuse ja seaduspärasuste asendumine korrapäratusega. Oleme jõudnud olevikku, kus inimkond on võtnud looduselt nii söödavad, ehitatavad, põletatavad kui ka sulatatavad ressursid. Võib öelda, et märgatavalt rohkem muutusi on leidnud aset viimase sajandi jooksul kui 200 000 aasta pikkuse inimajaloo vältel. Sellest tulenevalt senised reeglid ja teguviisid enam ei päde, uues ajas ja muutunud keskkonnas on vaja ka uutmoodi valgustatud, mõtlevat, suhtuvat ja toimivat inimest.

Meie eesmärk on inimesi toetada, kutsuda kohale eksperdid, kes jagavad korrastatud ja samas piisavalt lihtsustatud informatsiooni, luua vestlusring ning algatada ühiskonnas debatt, et me hakkaks lõpuks mõistma, mis on tegelikult oluline.

Aeg
kolmapäeviti
6. oktoober - 3. november 2021
kell 18.00-19.30

Maht
10 tundi

Hind
kogu sari 15 eurot
üksikloeng 8 eurot

Asukoht
Vene tn 6
II korruse saal ja veebikeskkond Zoom

Lisainfo loengute kohta: https://kultuur.ee/kursus/keskkonnateemaline-loengusari-absurdist-ratsionaalsuseni/

Koolitusjuht
Erena Reilent
5887 7165
erena.reilent@kultuur.ee

 

6. oktoober Anneli Palo: Kas metsakaitsja tohib sauna kütta ja puust pingil istuda? (kohtumine vaid veebikeskkonnas Zoom)

13. oktoober Mihkel Kangur: Keskkonnast teadmisest keskkonnateadlikkuseni

20. oktoober Helen Orav-Kotta: Mere ja veekogude tervis

27. oktoober Marian Nummert: Elurikkus = ära pane kõiki mune ühte korvi!

3. november keskkonna loengusarja paneelarutelu (kohtumine vaid Vene tn 6 saalis, hiljem võimalik vaadata salvestust) Arutelus osalevad Mihkel Kangur, Helen Orav-Kotta, Marian Nummert, modereerib Siim Vahtrus SpeakSmartist.

Loengusarja toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus