Seminar „Miks ja kuidas muuta loodust ligipääsetavamaks?“

Autor:

Mari Kala

Lisainfo

Margit Turb
518 6747

Reedel, 7. mail 2021 kell 14 algaval üle-euroopalisel veebiseminaril räägitakse, kuidas loodusharidust ja loodusturismi kõigile kättesaadavaks muuta.

Seminar „Miks ja kuidas muuta loodust ligipääsetavamaks?“ toimub inglise keeles. Registreeri end tasuta seminarile EUROPARCi kodulehel.

Veebiseminaril räägitakse looduses liikumise ja rahvusliku identiteedi seostest ning kaitsealade ligipääsetavusest kasutaja vaatepunktist. Samuti jagavad eksperdid näiteid kaasava loodushariduse ja ligipääsetavate matkaradade lahendustest. Ühe näitena tutvustatakse Keskkonnaameti uut õppevahendit Meeltekohver, mille abil saavad õpetajad ja loodusturismi ettevõtjad tutvustada loodust nägemis- ja kuulmispuudega inimestele. Meeltekohvrit saavad loodusturismi edendajad ja õpetajad Keskkonnaametilt laenutada, sellega saab lähemalt tutvuda keskkonnahariduse portaalis.

Seminari korraldavad Euroopa rahvusparkide ja looduskaitsealade föderatsioon EUROPARC ja Põhjamaade-Baltimaade sektsioon, Keskkonnaamet, Kurzeme regioon, MTÜ Lääne-Eesti Turism, Pärnu Linnavalitsus ja Metsähallitus. Seminari toetab Euroopa Regionaalarengu Fond projekti Nature Access to All raames.

Projekti Nature Access to All eesmärk on hõlbustada loodusturismi objektide ligipääsetavust Eestis, Lätis ja Soomes, et muuta need teiste seas erivajadustega inimestele kättesaadavamaks.