
Juhis õpetajale:
Soovi korral võtta õpilastele kaasa söök ja jook.
Sihtgrupp:
4-6 klass II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Kestus:
1 tund
Grupi suurus:
30
Läbiviimise koht:
Viljandi muuseum, Viljandi linn
Maakond:
Viljandimaa
Keskus:
Otsekontakt:
viirtiina@gmail.com
5133483
5133483
Programmi läbiviija:
Tiina Viir; Liis Jürken; Heli Grosberg
Keel:
Eesti keel
Pikk kirjeldus:
Iga putukaliigi elutsükkel munast valmikuni on omapärane ja huvipakkuv. Hobientomoloogid on kinkinud Viljandi muuseumile ainulaadse putukakogu, millega kooliõpilased saavad tutvuda. Lisaks uurime putukaliike binokulaariga, huvitume putukate eluviisist, vaatleme nende kehaehitust, mõtiskleme putukate arengu, toitumise ja paljunemise üle. Putukate elu meie kodus, metsas, põllul jm. Tutvume Eestis tavaliste ja ka haruldaste ning huvitavalt käituvate putukaliikidega. Proovime määrajate abil putukaliike määrata ja endale lemmikuid leida. Õpime põhjalikumalt tundma mõnda putukaliiki, tema elukeskkonda. Õpilased näevad ka esitlust „ Putukate maailm“.
Lisaks putukate maailmaga tutvumisele saavad õpilased osaleda Viljandi muuseumi poolsel programmil: „Linnud ja loomad Viljandimaal“, „Inimtegevus läbi ajaloo“, „Rehetare pere“, „Viljandi tööstus“ või tutvuda giidi juhendamisel Viljandi muuseumi näitusemajaga. Programmid on üldharivad, puudutades teemavaldkondi nagu inimene ja loodus, ühiskonnaõpetus, ajalugu jt.
Eesmärk ja seos õppekavaga: programmi eesmärk on õppida organismide seoseid. Õppida põhjalikumalt tundma putukaliike, nende elukeskkonda.
Päevakava:
Sissejuhatus. Ülevaade päevakavast. Õpilased jaotatakse kahte gruppi ja grupid kordamööda osalevad putukate programmil ( töö binokulaariga, putukate määramine ja uurimine, esitluse kuulamine) ja muuseumi poolsel programmil. Täpsem info muuseumipoolsete programmide kohta: Liis Jürken (liis.jyrken@muuseum.viljandimaa.ee)
Kontakt: tel. 5133483; helcomer@hotmail.com
Maksumus: 240
Maksumus: 240
Viimati uuendatud:
20.03.2020