Retke käigus lahendame matemaatilisi ülesandeid

Programm viib kokku matemaatikas õpitu päris looduses eksisteerivaga. Milliseid kujundeid võib leida metsa alt ja õue pealt? Kui pikad või rasked on matkal kohatud loodusobjektid? Eriti põnevaks läheb, kui püüame puude ja põõsaste kõrgust ära arvata. Anname esmalt hinnangu ja seejärel kontrollime tulemust mõõtmise teel. Oskus täpselt mõõta nõuab harjutamist. Loendame hulkasid, olgu selleks linnud parves, puud metsatukas või hoopis sipelgad pesas. Kuidas jõuda tulemuseni, mis vastab tegelikkusele? Läbi mängude harjutame liitmist-lahutamist saja piires. Me ei unusta ka loodusõpetust ja teeme tutvust retke käigus kohatud liikidega. Kuna liigume looduses, annab programmil osalemine ka lastele vajalikku füüsilist koormust.

Õpipädevused:

matemaatika, loodusteaduste ja tehnoloogiaalne pädevus
õpipädevus
suhtluspädevus

Sihtgrupp:

1-3 klass I kooliaste

Kestus:

3 tundi

Grupi suurus:

24

Toimumise aeg:

Aastaringselt
Kevad
Suvi
Sügis
Talv

Hind:

200€

Lisainfo:

Kahe grupiga tulles on hind ühele grupile 180 eur. Programmi sisse on arvestatud ka paus. Programm toimub ilma lumeta ajal, reeglina märts-dets.

Looduskooli ümbruses on ilm sageli tuuline ning ümbritsevad rannakarjamaad vesised. Kuna suur osa programmist toimub õues, siis palume kanda ilmastikule vastavat riietust. Sobivaimad jalanõud on kummikud või nende puudumisel võimalikult veekindlad jalanõud. Lõunapaus on arvestatud programmi sisse.

Läbiviimise koht:

Silma Õpikoda

Läbiviimise asukoht:

58.9979228, 23.637098

Maakond:

Läänemaa

Keskus:

Otsekontakt:

marko@silmalk.ee
56 678 621

Keel:

Eesti keel

Seotud failid:

Retk rannaniidul
Author:
Silma Õpikoda
matk-2-1024x684_0.jpg(119.33 KB)

Retke käigus lahendavad õpilased matemaatilisi ülesandeid.

Viimati uuendatud:

04.05.2022