placeholder

Liigikaitse on üks looduskaitse tegevustest ning Eestis reguleerib seda Looduskaitse seadus. Liigikaitse eesmärk on tagada Eestis elavate ning meile tavapäraste ning iseloomulike liikide populatsioonide elujõulisus. Selleks jälgitakse nende liikide elujõulisust ning võetakse ette erinevaid meetmeid, et seda tugevdada. Looduskaitse seaduse eesmärgiks on vajaminevaid meetmeid nagu elupaikade kaitsmist, kogumis-, küttimis- või korjamiskeeldusid, punasesse nimestikku kandmist, seadusega looduskaitse alla võtmist ja muud tegevust reguleerida.

Lisainfo:

Keskkonnaridusliku sisuga õppeklipid jagunevad üheksa peateema alla: “Ökoloogilised põhiprotsessid”, “Ilm ja kliima”, “Eesti looduse arengulugu”, “Elurikkus ja looduskaitse Eestis”, “Eesti loodusvarad ja nende kasutamine”, “Tarbimine”, “Keskkonnaprobleemid”, “Säästev areng ühiskonnas”, “Universumi ja elu evolutsioon”.

2-5-minutiliste, lavastuslike lühifilmide ülesehitus on läbi kõikide teemade ühesugune: esimeses osas saab (ka üle võlli) nalja, lõpuosas esitab näitleja teemakohase teadusliku definitsiooni ning toob mõne näite. Selline lahendus peaks kõnetama koolitunnis istuvaid põhikooli vanema astme õpilasi, aga laiemalt ka kõiki neid, kel oma elus keskkonnateemadega kokkupuudet on. Ehk siis- meid kõiki.

Klippidel on ka venekeelsed subtiitrid, klippide kogupikkuseks on 3 tundi ja 45 minutit.

Režissöör/Stsenarist Rasmus Merivoo, operaator Mattias Veermets, kunstnik Helen Ehandi, tegevprodutsent Maario Masing. Näitlejad Merle Palmiste, Paul Laasik, Jim Ashilevi, Marek Tammets, Roland Treima, Kristiina Rebane jt. Produtsendid Ylle Rajasaar, Pelle Vellevoog.

Sari on valminud Euroopa Sotsiaalfondi keskkonnaameti programmi "Keskkonnahariduse arendamine" toel.

Keel:

Eesti keel
Vene keel

Sihtgrupp:

7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud

Otsekontakt:

Materjali autor:

Fookus-Pookus OÜ 2015

Formaat:

Video

Seotud failid:

Autor:
Fookus-Pookus OÜ
13 Liigikaitse ühe liigi näitel tööleht.pdf(579.61 KB)
Autor:
Fookus-Pookus OÜ
13 Liigikaitse ühe liigi näitel.pdf(598.95 KB)

Viimati uuendatud:

14.08.2020