Uuealle talumets ja õpiõu
Uuealle talumets

Uuealle talumets (SelgeSiht OÜ) on keskkonnasõbralikult majandatav talumets Viljandimaal, kus viime läbi keskkonnahariduse õppeprogramme ja põnevaid loodustegevusi kõigile kooliastmetele, aga ka neist pisematele ja samuti täiskasvanutele. 

Põldude vahel olev, ligikaudu kümne hektari suurune Uuealle talumets peidab endas nii saja-aastaseid kui ka päris noori puid, tihedamat pelgupaika metsloomadele ja hõredamat metsaalust uudistamiseks ja õppimiseks, hiit ning pärandkultuuriobjekte nagu piirikivi, vana metsakraav ja kiviaiad. Erinevas vanuses puud ja metsakooslused aitavad mõista ökosüsteeme ja looduse eluringi, aga ka lihtsalt lõõgastuda ja nautida ümbrust.

Metsas on õpiõu ja rajad erinevate õppeprogrammide ning loodustegevuste läbimiseks. Tegemist on "päris" metsaga, kus saab lisaks õppimisele aktiivselt liikuda ja soovi korral käed külge panna erinevates tegvustes okste ja mahalangenud tüvedega toimetamisest puude istutamiseni.

Uuealle, Kolga-Jaani, Viljandi vald
Viljandimaa

+372 5918 8000

58.546904, 25.900925

Uuealle talu metsal on PEFC sertifikaat, mis tähendab, et metsa majandatakse säästvalt ja jätkusuutlikult. Uuealle metsa majandamisel arvestatakse ka püsimetsanduse põhimõtteid.

Uuealle on üle 140 aastase ajalooga maaüksus Viljandimaal. Uuealle talu ajalugu ulatub vähemalt 1879. aastasse, mil selle ostis Soosaare mõisnikult välja toonane peremees Jaan Keerd.  Kuidas kulges talu lugu edasi, saab kuulda juba meie retkedel ja koolitustel.