TTÜ Särghaua maateaduste ja keskkonnatehnoloogia õppekeskus
särghaua aerofoto

TTÜ Särghaua õppekeskuse on loodud tutvustamaks eluta looduse mitmekesisust hõlmates erinevaid keskkonnateaduste valdkondi nagu geoloogia, geograafia, hüdroloogia, energia- ja aineringlus, kliima, astronoomia, ökoloogia. Meie kiviõpikojas on ainulaadne võimalus tegelda kivi lõikamise, lihvimise-poleerimisega ning kivimist kivististe prepareerimisega, ning kivimihoidlates uudistada Eesti ja naaberalade puursüdamikke.

Särghaua
Pärnumaa 87612

58846443

58.657260726075, 25.2397805

Õppekeskus on varustatud kaasaegsete uurimisvahenditega – stereomikroskoobid mikroskoobi-kaamerate ja iPadidega, kivisaed ja lihvimis-poleerimisseadmed ning kivististe prepareerimisvahendid, Vernieri keskkonnasensorid, digitaalne ilmajaam, teleskoop ning geoloogilised õppekogud.

Lisaks õpilastele suunatud haridusprogrammidele (vt Õppeprogrammid) on võimalik külastada ekspositsiooni “Puuraugud ja puursüdamikud” ning teha giidi saatel kuni tunniajane ekskursioon Eesti maapõue ja tutvuda Särghaua põlistalu ajalooga.

Samuti pakume võimalust õppelaagrite, koolituste ja seminaride läbiviimiseks Särghaua õppekeskuses. Täpsem info kodulehel.

Kõikides programmides osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.