Soomaa rahvuspargis Tipu vana koolimaja õuel juba üle kümne aasta tegutsevast looduskoolist on saanud omamoodi rahvuspargi loodusõppe keskus.
Pakume suurt valikut õppeprogramme lastele alates lasteaiast kuni gümnaasiumini välja. Korraldame matku, laagreid, koolitusi ning meie juures saab pidada meeskonnapäeva või sünnipäeva.
Õpilased saavad meie programmidelt:
-
Hea arusaamise ökoloogilistest protsessidest
-
Tuttavaks meid kõikjal ümbritseva loodusega
-
Mõtteid, kuidas tegutseda vastutustundlikult, loodust ja keskkonda säästes
-
Mõnusa ja aktiivse ajaveetmise eheda Soomaa looduse keskel
Õppeprogrammid on mängulised, pakuvad põnevaid avastusi ning kinnistavad lasteaias või koolis õpitut.
Enamik programmidest toimuvad Tipu Looduskooli õuealal ja läheduses asuval matkarajal. Osasid programme saame läbi viia ka koolides kohapeal ning selle kohta leiab infot programmide kirjelduses.
Pärast õppeprogrammi on võimalik veel omapäi looduskooli õueala avastada. Kohapeal saab uudistada kitsede, kanade, partide, küülikute ja mesilasperede tegemisi. Külastajate kasutada on paljajalurada ning mängualad.
Võimalik on teha lõket. Kokkuleppel on võimalus tellida saviahjus pitsa tegemist ning tipi-telgis ööbimist.
Olema alati avatud koostööpakkumistele ja heal meelel nõus arutama erinevaid võimalusi, kuidas pakkuda just teie kollektiivile sobivat teenust. Rõõm on meiepoolne, kui saame teie loodusseiklust huvitavamaks muuta!
Õppeprogrammid:
Lasteaedadele: Kaisukaru piknik; Tutvus tiigieluga; Mudaprogramm
I kooliastmele: Mudaprogramm (1.klass); Krooksu avastused tiigis; Vihmaussi Villu seiklused; Elamusretk I kooliastmele
II kooliastmele: Orienteerumine Ruunaraipe luidetel; Vesi on elu; Elamusretk II kooliastmele (toiduahelaprogramm); Elu ja ringlused mullas; Matk loomade jälgedes; 2 päeva Soomaal
III kooliastmele: Taastuvenergia õppepäev; Veekogu uurimine; Mullaprogramm; Talvepäev Soomaal; 2 päeva Soomaal
Gümnaasiumile: Maastike killustumine ja mitmekesisuse kaitse; Looduspäev Soomaal; Meie ostame, kes maksab?; 2 päeva Soomaal
Õppeprogramme viivad läbi kogenud juhendajad:
Dagmar Hoder on Tipu Looduskooli asutaja ja juhataja. Ta on lõpetanud geoökoloogia eriala Potsdami Ülikoolis ja töötab ning täiendab ennast loodus- ja keskkonnahariduse valdkonnas alatest 2009. aastast. Tema kirg on luua inspireerivat ja arendavat õppekeskkonda Tipu Looduskoolis ning valgustada inimesi jäätmete- ja kestliku arenguga seotud teemadel. Ei ole ühtegi asja, millega see vahva naine hakkama ei saaks. Looduskoolis tegeleb ta ka välisvabatahtlike juhendamisega. Ta omab laagrikasvataja/-juhataja kutsetunnistust, tase 6. Dagmar on Eesti Keskkonnahariduse Ühingu juhatuse liige.
Mari Tenisson on alatest 2015. aastast Tipu Looduskooli loodushariduse spetsialist. Ta omab bakalaureuse kraadi majandusarvestuses ja finantsjuhtimises, on lõpetanud Luua Metsanduskooli loodusturismi ja retkejuhtimise ja Olustvere Maamajandus- ja Teeninduskooli turismikorraldaja eriala. Ta omab laagrikasvataja/-juhataja kutsetunnistust, tase 6. Marile meeldib looduses seigelda, geopeituse aardeid otsida ja välja mõelda meeleolukaid ja harivaid tegevusi ja programme. Oluliseks peab ta laste liikumisharjumuse loomist ja avastamisrõõmu tekitamist.