Muraste Looduskool
poiss kallistab puud

Tere tulemast Muraste Looduskooli!

Muraste Looduskool asub Suurupi poolsaarel Muraste mõisapargis. Paikkonna loodus pakub huvilisele vaid mõnetunnise jalgsimatka jooksul võimalust külastada kümneid maastikutüüpe ja tutvuda nende asukatega. Ranniku läheduses leidub mitmekesine valik looduslikke kooslusi, mis on erakordselt vaheldusrikkad ja tagavad nõnda ka väga liigirikka taimestiku ja loomastiku.

Sauna 10-4, Muraste, Harku vald
Harjumaa 76905

53 401 033, 51 58 379

59.458293387474, 24.426512718201

Muraste mõisapark on looduskaitse all. Läheduses asuvad Muraste Looduskaitseala ja Vääna ning Rannamõisa maastikukaitsealad; loomisel on Suurupi ja Sõrve looduskaitsealad.

Muraste Looduskool on asutatud 2006. aastal Studio Viridis Loodushariduse ja Eestimaa Looduse Fondi poolt. Valminud on mitmeid õuesõppe programme lasteaia- ja koolilastele.

Koostöös SA Tartu Keskkonnahariduse Keskusega toimub uute juhendajate koolitamine Palupõhja ja Muraste looduskoolide juures.

Muraste Looduskool  on noor ja praegune põhitegevus on suunatud uute programmide ettevalmistamisele, juhendajate väljaõpetamisele ning õppeolude parandamisele. Õppeprogrammid toimuvad aastaringselt. Muraste Looduskooli tegevusi toetab ka Tabasalu Loodusparki rajatud looduse õpperada, kus õpetajad ka ilma juhendajate abita saavad lastele õuesõppe tunde läbi viia.

Muraste Looduskoolil ei ole veel oma tuba ja õppeklasse - need on tulevikuplaanides. Ka teerajad ja purded vajavad korrastamist ning kavandamisel on õueklass. Praegu toimuvad kõik õppeprogrammid looduskooli juhendajate juhtimisel õues ning sõltuvad ilmastikust.

Muraste Looduskool asub Muraste mõisapargis 15 km kaugusel Tallinnast Klooga maantee ääres (Tallinnast, Õismäe poolt liginedes sõita läbi Tabasalu ja Rannamõisa ning järgmine küla pärast Ilmandut ongi Muraste). Liinibussid ja -taksod toovad Muraste bussipeatusesse, kust tuleb sammuda mõisahäärberi suunas ja sealt edasi pargi tagaserva poole, kokku umbes 150 meetrit jalavaeva.