MTÜ Maavillane
placeholder

MTÜ Maavillane ühendab kolme Lõuna-Eesti sõprustalu, mis tegelevad  lambakasvatuse ja villa töötlemisega. Villast valmistame  Eesti villavabrikutes lõnga ja omaenese vildivabrikus vilti, millest omakorda mõistame teha mõnusaid esemeid mähkmepükstest sadulatekini.

MTÜ Maavillane inimesed tunnevad põhjalikult lammaste kasvatamist ja villa käitlemist. Oma teadmisi jagame meelsasti koolitustel ja nõupäevadel, samuti aitame jõudumööda kaasa lambakasvatuse õpetamisele ametikoolides.

Ala-Mähkli
Valgamaa 66412

5172 646

57.748334369583, 26.482501029968

Asutasime MTÜ Maavillane veebruaris 2009, et edendada väikelambapidamist ja villa kasutamist Vanal-Võromaal. Lisaks omavahelisele loovale sünergiale oleme leidnud toredaid mõttekaaslasi sarnastest valdkondadest – MTÜ Karula Hoiu Ühing, MTÜ Hea Villa Selts, Süvahavva Loodustalu ja teised, kellega koos häid ideid ellu viia. Teeme koostööd ka Läti lambakasvatajate ja villatöötlejatega, et elustada piirkonna väikeettevõtlust ja keskkonnasõbralikku maakasutust.

Kõige paremini iseloomustab saavutatut meie koduümbrus Karula Rahvuspargis – ajaloolised pärandkultuurmaastikud on jälle avatud ja võsast puhtad, sest siin söövad meie lambad.

Et lisaks käsitöö- ja lambateemale ka Karula kandiga tuttavaks saada, pakub Maavillane loodusprogramme ja giiditeenust Karulas (eesti ja inglise keeles).

Otselink programmide lehele SIIN.