MTÜ Lahemaa Ökoturism
lahemaa ökoturism

MTÜ Lahemaa Ökoturism  alustas oma tegevust 2006. aastal, et tutvustada Lahemaad loodushuvilistele. Juba 2010. aastast alustasime KIK toel õpilastele keskkonnahariduslike programmide pakkumist. Kui esimestel aastatel pakkusime oma programme ainult Lahemaal ja ökoturismi toodeti kõrval, siis tänaseks onkeskkonna hariduse pakkumine muutunud meie tegevuse eraldi seisvaks haruks, mis ei ole enam piiratud Lahemaa piirkonnaga. Pakume õpilastele avastamisrõõmu koos mõnusa looduses olemisega ja keskkonna teadlikkuse kasvuga. Õpetame märkama looduse ja kultuuri vahelisi seoseid ning tegema koostööd.

Lepa
Lääne-Virumaa 45601

+372 5556 3088

59.593689550846, 25.895462036133

 Oleme alates 2015. aastast järjepidevalt saanud oma programmidele KIK rahastuse. Kui õpilased ei saa sõita Meie juurde loodusesse, tuleme ise kooli. Aastast 2013 kanname auga vastutustundliku ettevõtluse kvaliteedimärke. Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks on Eestis tegutsevatele ettevõtetele mõeldud kõige põhjalikum vastutustundlikkuse-alane (CSR) enesehindamise vahend. See märgis koondab ettevõtteid, kes väärtustavad järgnevat 4 valdkonda: looduskeskkond, sotsiaalne keskkond, töökeskkond ja turukeskkond.

Juhendaja: Kauri Kivipõld – bakalaureuse kraad geoökoloogias bioloogia lisaerialaga (Tallinna Ülikool), magistrikraad maastiku hoolduse ja kaitse erialal (Eesti Maaülikool), läbinud Tartu Ülikooli Pedagoogikakursuse. Töötab alates 2006. aastast loodusgiidina ja Tallinna Loomaaia giidina. Õpilasprogramme on läbi viinud alates 2010. aastast, konkreetset programmi jua alates 2016. aastast.

Kaasjuhendajad:

Leho Lahtvee on õuesõpet käinud õppimas mitmel pool välismaa ülikoolides ja saanud sealt magistrikraadi Transcultural European Outdoor Studies kursuselt. Bakalaureus omandatud psühholoogias. Täiendanud ennast giidi ja loodusgiidi kursustel ning peale paljude-paljude kilomeetrite läbimist õpib praegu ka jalgsimatkatreeneriks. Noori on Leho õue meelitanud Noorte Kotkaste instruktorina ja Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialistina.