MTÜ Lahemaa Ökoturism
lahemaa ökoturism

MTÜ Lahemaa Ökoturism  alustas oma tegevust 2006. aastal, et tutvustada Lahemaad loodushuvilistele. Juba 2010. aastast alustasime KIK toel õpilastele keskkonnahariduslike programmide pakkumist. Kui esimestel aastatel pakkusime oma programme ainult Lahemaal ja ökoturismi toodeti kõrval, siis tänaseks onkeskkonna hariduse pakkumine muutunud meie tegevuse eraldi seisvaks haruks, mis ei ole enam piiratud Lahemaa piirkonnaga. Pakume õpilastele avastamisrõõmu koos mõnusa looduses olemisega ja keskkonna teadlikkuse kasvuga. Õpetame märkama looduse ja kultuuri vahelisi seoseid ning tegema koostööd.

Neffi tn, Vinni vald
Lääne-Virumaa 45601

+372 53980543

59.584846928006, 25.911807289975

 Oleme alates 2015. aastast järjepidevalt saanud oma programmidele KIK rahastuse. Kui õpilased ei saa sõita Meie juurde loodusesse, tuleme ise kooli. Aastast 2013 kanname auga vastutustundliku ettevõtluse kvaliteedimärke. Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks on Eestis tegutsevatele ettevõtetele mõeldud kõige põhjalikum vastutustundlikkuse-alane (CSR) enesehindamise vahend. See märgis koondab ettevõtteid, kes väärtustavad järgnevat 4 valdkonda: looduskeskkond, sotsiaalne keskkond, töökeskkond ja turukeskkond.

Juhendaja: Kauri Kivipõld – bakalaureuse kraad geoökoloogias bioloogia lisaerialaga (Tallinna Ülikool), magistrikraad maastikuhoolduse ja kaitse erialal (Eesti Maaülikool), läbinud Tartu Ülikooli pedagoogikakursuse. Töötab alates 2006. aastast loodusgiidina ja Tallinna Loomaaia giidina. Õpilasprogramme on läbi viinud alates 2010. aastast.

Kaasjuhendajad:

Meriliis Kotkas - bakalaureuse kraad maastikukaitse- ja hoolduse erialal, magistrikraad rakendusbioloogias (Eesti Maaülikool), läbinud Tartu Ülikooli pedagoogikakursuse. Töötab ka matkajuhina, õppeprogramme on viinud läbi alates 2017. aastast.

Aigi Bremse - bakalaureus Humanitaarinstituudist  sotsioloogias  ja  magistrikraad Tallinna Ülikoolist sotsioloogias. Alates 2019 Tallinna Ülikoolis magistriõppes ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja erialal. On lapsepõlvest peale olnud palju looduses, tunneb ja armastab loodust. Keskkonnahariduslikke programme on läbi viinud alates 2016. aastast MTÜ Ökokratt juures ja alates 2018. aastast MTÜ Lahemaa Ökoturism juures.

Kairi Moor - ornitoloogiaühingu liige, orienteeruja, õpib Lääne-virumaa rakenduskõrgkoolis.