Loodusõpe kooli ja lasteaeda
keskuse foto

Loodusõpe kooli ja lasteaeda (Riiska Arendus OÜ, õpetaja Anu Metsar) - pakun õppeprogramme üle Eesti haridusasutustes kohapeal.

  • hoiab kokku bussisõidule kuluva aja
  • vähendab õppepäeva ökoloogilist jalajälge
  • võimaldab bussisõidu asemel teha pikema ja sisukama õppepäeva
  • väheneb oht viirustega nakatumiseks
  • sobivaim erivajadustega õpilaste puhul

Korraldan Tõrvas looduslaagreid ja loodusõppepäevi. Tõrvas on mitmeid veekogusid - Riiska ja Vanamõisa järv, Pokardi oja koos Pokardi ja Tikste paisjärvega, Õhne jõgi ja sellel asuv Veskijärv. Linna piiravad lisaks kultuurmaastikele Tikste ürgorg, Helme soo ja Keisrepalu ning Tantsumäe metsad. Mitmekesine maastik annab võimaluse matkata kas jalgsi või kanuudega ja uurida pakutavaid looduse hüvesid (ökosüsteemiteenuseid).

Ehitaja 2-14
Valgamaa

+372 5229570

57.9945634, 25.9393474

 

Olen 12 aastat töötanud järvemuuseumis ning viinud seal läbi sadu õppeprogramme. Paraku neist enamus on 2,5-tunnised. See aeg on liiga lühike, et erinevaid aktiivõppemeetodeid kasutades õppida, saada teemast hea ülevaade ja jõuda olulisemad küsimused veel läbi arutada. Eriti kehv, kui õppepäeva kohale- ja tagasisõiduks kulub rohkem aega kui õppeprogrammi läbimiseks. Võõras kohas kipub ka tähelepanu hajuma, on ju ümberringi nii palju põnevat ja uut. Oma harjunud õpikeskkonnas on keskendumine õppetööle vähemate häirijatega.