Anija mõis
Anija mõis

Anija mõis asub Tallinnast Narva suunas sõites 30-minutilise autosõidu kaugusel Piibe maantee ääres, põlispuude all.

Värskelt restaureeritud ning igapäevaselt avatud mõis tervitab külastajaid põneva ja interaktiivse mõisaajastu külastuskeskusega, kus läbi härrastemaja kahe korruse kulgeb püsinäitus „Mõisa aja lugu“.

Mõisapark on pea 10 hektarit suur ning koosneb Prantsuse stiilis pargiosast ja vabakujundusega Inglise stiilis pargiosast, kuhu on rajatud hariv ning mitmekülgne õpperada „Meelte ja kogemuste tee“.

Anija mõis
Harjumaa 74411

+372 555 343 68

59.381660273188, 25.30065536499

Anija mõisas saad lummatud lihtsuse võlust! Siin tunnetad aja tasast kulgemist, kultuuri värvikust, maitsete ja lõhnade hurma.

Esmateated mõisast pärinevad 15. sajandist, praegune härrastemaja on 19. sajandi ja park 20. sajandi algusaastatest.

Tänasel päeval jutustab mõis oma lugu ja pajatusi Eesti mõisakultuurist läbi härrastemajas asuva püsinäituse „Mõisa aja lugu“. See interaktiivne ja haarav püsinäitus viib tagasi mõisaajastusse  ja tekitab tunde, justkui härrasrahvas oleks äsja söögilauast tõusnud ning jalutuskäigule suundunud. Kõrvu kandub mõisaelu hääli ja saab tunnetada kadunud ajastute hõngu.

Mõisapark on suur ja liigirikas. Vanem osa asub härrastemaja taga ja on kujundatud Prantsuse stiilis, noorem osa on vabakujundusega Inglise stiilis park, kuhu on rajatud pea kaks kilomeetrit pikk õpperada „Meelte ja kogemuste tee“.

Igapäevaselt avatud Anija mõis ootab nii üksikkülastajaid kui ka gruppe, põnevat elamust leiab igas eas külastaja.