Руководство для учителя:

Riietus: vees kõndimiseks sobivad kinnised jalanõud ja sokid, ujumisriided, peakate, kihiline tuulekindel riietus, kuivad jalanõud ja sokid maastikul liikumiseks, kuivad riided. Seljakott koos suupiste, piknikupaki ja joogiga. Fotokas, binokkel. Enne retkele minekut täpsustame veel kõik detailid üle. Kui matka päeval ei ole ilm sobilik läbi vee minekuks, siis sõidame Vilsandile paadiga (vt. järgimist programmipakkumist)

Целевая группа:

7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud

Ключевые слова:

Продолжительность:

1 tund

Размер группы:

30

Место проведения:

Vilsandi rahvuspark, Lääne-Saaremaa

Исполнитель программы:

Maarika Toomel

Язык:

Eesti keel
Vene keel
Inglise keel

Длинное описание:

Eesmärgid: Külastada Vilsandit, kui Euroopa looduskaitse hälli, tutvustada selle väärtusi. Pakkuda osalejaile emotsionaalselt kütkestavat füüsilist tegevust. Tutvustada ja mõtestada praktikas maakerget kui nähtust. Anda ülevaade väikesaare elust minevikus ja tänapäeval. Programm: See väga meeleolukas retk on jõukohane kõigile tervetele inimestele alates 12-14 aasta vanusest ( ja ka tublidele väiksematele).  Koos kogenud loodusgiidiga matkatakse läbi vee ja üle laidude Vilsandile. Kokku läbitakse üle laidude ja läbi mere 4,8 kilomeetrit.  Vajadusel tehakse puhkepause. Teine pool retkest läbitakse Vilsandil. Vilsandile jõudes tuleb vastu inimeste veoks kohandatud kastiauto, mis viib matkalised RMK puhkeplatsile (olemas on lõkkealus, lauad, tualett, meres saab käsi pesta, ujumisvõimalus). Lõunapaus kaasa võetud piknikuga. Rannikuretk tuletorni juurde. Majaka all räägitakse looduskaitse ajaloost ja tuletornikülast. Matk või sõit autokastis sadamasse, kus paadid matkalised tagasi Käkisilma toovad. Retke käigus antakse osalistele sõltuvalt vanuseastmest erinevaid ülesandeid, mille baasil saab õpetaja läbi viia järgmise tunni kinnistamaks matkal kuuldut-nähtut. Sõltuvalt rühma liikumise tempost  ja ilmast saab rada pikendada või lühendada.    
Maksumus: 435eur/kuni 20 õpilast, 560eur/kuni 30 õpilast. Hind sisaldab loodusgiid, kastiautosõit, ülevedu paatidega, käibemaks.

Последнее обновление:

20.03.2020