

Rummu raba retke käigus tutvutakse soo arengujärkudega ning õpitakse tundma rabaelustikku, rabas elavate liikide omavahelisi suhteid ja seoseid elukeskkonnaga. Vaadeldakse raba kindla liigi seisukohast ning retke lõpus arutletakse liigi elutingimuste üle. Õpitakse tundma Rummu raba ning selle väärtusi. Liikumine rabas ligi 1,5 km on räätsadel. Teekonna pikkus 4-5 km.

Õppeprogrammis käsitletakse maavara kui ühe olulisema rahvusliku rikkuse ja majanduse tootmisobjekti uurimise ja kaevandamise geoloogilisi, tehnoloogilisi ja keskkonnakaitselisi aspekte. Õpime tundma ja uurime erinavaid maavarasid ning nende kasutamise võimalusi. Käsitleme maavara kaevandamisviise ja maavara kaevandamisega kaasnevaid keskkonnariske.

Programmi eesmärk on anda õpilastele ettkujundus mulla funktsioonidest, mullatüüpide erinevust ja mulla uurimise metoodikast. Õpilased uurivad mulda, võtavad ise mullaproove, mõõdavad mulla pH-d ja temperatuuri, sõeluvad ja kaaluvad mulda. Räägime erinevatest mullatüüpidest Eestis ja maailmas, nende omadustest ja seostest põllumajanduse ja inimeste eluviisiga. Savimaja ehitades katsetavad noored savi ehitusomadusi.