
Õpilased lähevad koos juhendajaga Pedassaare neemele, kus otsivad ja määravad kohale omaseid liike töölehtede abil, linde välimäärajate abil. Mõõdavad Eesti jämedaimaid rannamände ja vahemaid. Vaatavad roomavaid kuuski ja räägivad kohastumusest.

Vilsandi rahvuspargis asuv Harilaiu poolsaar on unikaalne ja huvitav koht. Matkates mööda Harilaiu poolsaart teeme tutvust looduskaitsega, kaitsealuste liikide ning kooslustega. Samuti uurime rannajoone muutuse põhjuseid, uurime mere ja tuulte mõju. Soovi korral täidame töölehti.

Aktiivõppel põhinevas ja teadmisterohkes veekeskkonnaprogrammis tutvustatakse kalu - nende tunnuseid, välisehitust, kohastumusi ja mitmekesisust. Programmis keskendutakse peamiselt Eesti vetes elavatele tuntuimatele kalaliikidele, aga tuuakse näiteid ka erilisematest kalaliikidest maailmas. Kalu kirjeldatakse läbi huvitavate faktide ning laiendatud teadmiste, andes vastuseid väga mitmetele kaladega seotud küsimustele.
Õppeprogrammi eesmärk on õpetada Läänemere elustikku, keskkonnaseisundit ja sellega kaasnevaid probleeme. Tegevused õppeprogrammi käigus toimuvad rühmades ja erinevates töötubades. Käsitletakse erinevaid Läänemerega seotud teemasid, kus rõhuasetus on isetegemisel ja analüüsil. Töötubade teemad: Läänemere areng, liigiline mitmekesisus, kalad, mereimetajad, limused, võõrliigid, reostuse likvideerimine, vee keemilise koostise määramine, kokkuvõtliku posteri valmistamine.

Programm pakub võimalust tutvuda erinevate praktiliste tööde, vaatluste ja ülesannete kaudu Läänemere ökosüsteemi, probleemide, kaitse ja elustikuga. 3-4 liikmelistes rühmades töötades läbitakse üheksa erinevat Läänemere teemalist tööpunkti, täites ka töölehte.
Käsitletakse mikroplasti mõju mereelustikule ja selle vältimise võimalusi. Vaadatakse lühikesi videoklippe erinevatel Läänemere teemadel ja hülgekaamera hooajal jälgitakse hetkeolukorda hallhüljeste koloonias. Arutletakse kliimamuutuse mõju üle Läänemere ökosüsteemile.