

Mängime tarbimisharjumusi käsitlevat õppemängu “Kus on elu säästlikum ja mõistlikum?”. Õppeprogrammi eesmärk on tõsta teadlikkust energia- ja ressursisäästu teemadel ja mõista kestliku arengu põhimõtteid. Võrdleme erinevaid kodumajapidamisi, arvestades elupinna iseärasusi, asukohta ja seal elavate inimeste elustiili. Osaleja saab tõmmata paralleele enda eluga ning paremini mõista erinevate valdkondade omavahelisi seoseid ning prioriteete.

Mikroskoobi ja erinevate rakkude tundmaõppimise praktikum. Rühmas kuni 12 õpilast.
Õppetöö läbiviimiseks kasutatakse mikroskoope ja mikroskopeerimisvahendeid.
Rakkude uurimise praktikumi läbivad teemad (igal õpilasel on oma mikroskoop):
- mikroskoobi tundma õppimine, tööpõhimõtted ja ohutuse selgeks tegemine;
- erinevate rakkude prepareerimine;
- erinevate rakkude vaatlemine mikroskoobiga;
- rakkude võrdlemine esitluse vaatamisel.
Soovituslik 7.klass:
7.kl - toetab bioloogia ainekava: bioloogia uurimisvaldkond; mikroskoobi ehitus ja tööpõhimõtted; märgpreparaadi valmistamine ja vaatlemine.
Programm toimub Jägala joa, Kostivere karstiala ja Linnamäe hüdroelektrijaama juures. Õpilased saavad paar peale töölehed. Töölehti täidetakse bussis selle põhjal, mida ringkäikudel teada saadi. Juhendaja abiga uuritakse nähtusi nagu karst, joa ja kose vahe, hüdroelektrijaam ja selle võimalikud keskkonnamõjud ning vaadeldakse piirkonna loodust. Retke käigus tehakse 3 infokorjepeatust ja sõidetakse bussiga objektide vahel.

Programm tutvustab Saaremaa kõrgeima piirkonna, Viidumäe looduskaitseala, eripära ja seal paiknevaid haruldasi kooslusi ning liike. Külastame Viidumäe looduskeskuse püsiekspositsiooni. Retkel õpitakse tundma Viidumäe looduskaitsealal paiknevaid allikasoosid, Antsülusjärve rannaastangut ja jalutatakse endises merepõhjas. Tutvutakse haruldaste liikidega ja arutletakse, miks on vaja loodust kaitsta ja kuidas igaüks seda teha saab.