Õppekäik Kuressaare lähistel Liivi lahes asuval Abruka saarel, millest enamik on looduskaitseala ja kus on säilinud haruldane pärna enamusega salulehtmets.
Viidumäe looduskaitseala allikasoo on tekkinud Antsülusjärve kalda-astangu alla ja sealsel matkarajal leiame Saaremaa kõige huvitavamaid taimi.

Õpime tundma Läänemerd ja tema iseärasusi. Arutleme, mida tähendab riimveelisus ja miks nimetatakse Läänemerd reostunud mereks. Uurime, kes elavad Läänemeres ja miks on vajalik osasid liikisid kaitsta. Selgitame, kui oluline on hoida meie vesi puhtana ja säilitada liigirikkust.

Võtame ette avastusliku retke Viidumäe looduskaitseala allikasoosse. Tutvume Antsülusjärve rannaastanguga ning rändame kunagises merepõhjas, kus moodustunud rannavallide vahele on tekkinud allikasood. Õpime tundma kaitsealuseid ja haruldasi liike (orhideed, alpi-võipätakas, saaremaa robirohi, harilik porss jt). Saame teada, kuidas on tekkinud allikasoo kooslus ning mille poolest erineb see teistest soodest.

Õppeprogrammis tutvustame erinevaid kalaliike, kes elavad Eesti vetes, samuti arutleme, millised veekogud on üldse olemas, kus kalad elavad. Tutvustame kalade liigitust nende elupaikade järgi: merelise päritoluga, siirdekalad, mageveekalad. Uurime, millised näevad välja meie vetes elavad kalad, millised on nende eluks vajalikud tingimused, mida nad söövad ja kuhu rändavad. Kindlasti ei jäta rääkimata Läänemerest, tema olemusest. iseärasustest ja reostusest. Mängime maastikumängu ja õpilased saavad iseloomustada loosi teel valitud kala.