

Rummu raba retke käigus tutvutakse soo arengujärkudega ning õpitakse tundma rabaelustikku, rabas elavate liikide omavahelisi suhteid ja seoseid elukeskkonnaga. Vaadeldakse raba kindla liigi seisukohast ning retke lõpus arutletakse liigi elutingimuste üle. Õpitakse tundma Rummu raba ning selle väärtusi. Liikumine rabas ligi 1,5 km on räätsadel. Teekonna pikkus 4-5 km.

Õpilased lähevad koos juhendajaga Keila-Joe parki, otsivad linde, taimi, putukaid, määravad neid koos. Toimub ka küsimustele vastamine looduses nähtu, infostendide või interneti abil, Programmi lõpus tehakse ühine päeva kokkuvõte. Parimad saavad auhinnad.

Retk loodusesse, kus õpitakse valmistama okstest onni, süütama tikuta lõket, keedetakse teed ja soovi korral ka suppi lõkkel. Kuidas saada hakkama looduses kui oled eksinud. Tutvustatakse võtteid, mida rakendatakse looduses eksimise situatsioonis ning sellisesse olukorda sattumise vältimiseks. Lasteaed, I, II, gümnaasiumi kooliaste, võimalus kohaldada teistele kooliastmetele sh puuetega inimestele ning täiskasvanutele.

Tutvutakse loodushelidega, võrreldakse, matkitakse, valmistatakse looduslikest materjalidest instrumente ja analüüsitakse loomade ning taimede tekitatud helisid ning rütme.