
Õpime tundma järvede ja järveelustiku eripära. Õpime tundma ning mõistma looduses toimivaid seoseid. Õpime nägema järve enamana kui ainult veekoguna – veeressurss, toidubaas, energiaressurss, erinevad rekreatiivsed võimalused.

Kes ja mis on Eesti looduses ohtlik? Kuidas käituda ohu korral?
Osalejad saavad ülevaate eluslooduse arengust ning mitmekesisusest jääajajärgsel Eestimaal. Võrreldakse erinevatel kliimaperioodidel esinenud elutingimusi ning õpitakse seostama eluslooduse muutusi kliimatingimuste muutumisega. Koos looduskeskkonna arenguga uuritakse ka inimese liikumist Eesti aladel ning inimeste kohanemist vastavalt looduskeskkonna muutumisele.
Programmi käigus omandatake matkatarkusi, täiendatakse arusaamisi ökoloogilistest protsessidest, looduse toimimisest ja inimese mõjust sellele. Lisaks saavad lapsed ööbimiskogemuse väljaspool kodu (suur grupitelk) ning harjutavad meeskonnatööd. Matkame, meisterdame, mängime. Tegu on aktiivse, seiklusliku ja lõbusa minilaagriga, mille tegevused kohandame vastavalt osalejate eale.
Programm koosneb kahest osast: esimene toimub Jääaja Keskuses ning teine osa toimub Vooremaa maastikukaitsealal. Keskuses toimuvas programmi osas saavad osalejad teadmisi mandrijäätekkelistest pinnavormidest ning pinnavormide teket mõjutanud protsessidest läbi ekspositsiooni infot käsitlevate ülesannete. Väljasõidul Vooremaale saadakse ülevaade Euroopa ühest esinduslikumast voorestikust. Õpitakse tundma looduskaitselisi objekte ning saadakse teadmisi looduskaitse vajadusest.