Meeskonnamängu ja matkaga tutvume Tsitre ranna ja pargiga.
Riina Laanetu
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Seiklus Tsitres annab võimaluse tutvuda Muuksi linnamäega klindineemikul ja Tsitre rannas paikneva põlise suvemõisa pargiga. Tutvume ajalooga ja puude-põõsastega.

Matkates ja meeskondadena töötades kinnistuvad teadmised loodusest ja selle kaitses. Tegutseme Lahemaa rahvuspargis.

Maakond: Harjumaa
Paekivi kasutus Tamsalus
T.Y
Sihtgrupp: 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Alpi võipätakad
Anne Teigamägi
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus:

Viidumäe looduskaitseala allikasoo on tekkinud Antsülusjärve kalda-astangu all ja sealsel matkarajal kohtame Saaremaa kõige huvitavamaid taimi ja tutvume Saaremaa "tekkelooga".

Maakond: Saaremaa
Harilik võipätakas
Tiit Leito
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Allikasood on väikesed, aga imelised. Suurimaks allikasooks Eestis peetakse Kukka allikasood. Soo on peidus kunagisele karjamaale kasvanud metsas ja avaneb eriilmeliste laikudena. Kevaditi katab maapinda soliseva kihina vesi, mis koondub allikalistesse ojakestesse. Lubjarikas põhjavesi loob suure liigirikkuse. Paiguti värvib sooraud taimede varred punaseks ning ojadest võib leida hallikas-valget allikalupja. Kukka soos kasvab palju orhideeliike. Sellises soos õpime koos madalsoo tunnuseid, seal kasvavaid taimi, otsime loomade tegutsemisjälgi ja räägime inimese mõju loodusmaastikele.

Kindlasti jalga kõrgema säärega kummikud!

Maakond: Hiiumaa
Kinnikasvav tiik
Tiit Leito
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Õppeprogramm toimub Suuremõisa pargis. Programmi käigus uuritakse vanade, mõisaaegsete tiikide veeelustikku, taimestikku tiigi kaldal ja Suuremõisa pargi taimesikku. Tegevused seotakse mõisa ajaloo ja tänapäevaga. Tiigid on allikatoitelised ja mõisaajal kasvatati seal kalu. Tiigi elustikku ja taimestikku on huvitav uurida maist oktoobrini. Programm toimub õues, tiigi kaldal. Mugavaks toimetamiseks on vajalikud kummikud ja ilmastikule vastav riietus.

Maakond: Hiiumaa