
Viidumäe looduskaitseala allikasoo on tekkinud Antsülusjärve kalda-astangu alla ja sealsel matkarajal leiame Saaremaa kõige huvitavamaid taimi.

Kindlasti oskate nimetada mõnda looma või taime, kes kunagi Maal elas, aga keda tänapäeval enam ei leidu - trilobiidid, dinosaurused, mammutid. Fossiilid ehk kivistised on tõendiks sellele, et eluvormid Maal on pidevas muutumises. Programmi käigus uurime, kuidas kogutakse teadmisi minevikus Maal elanud loomade ja teiste organismide kohta. Kuidas kivistised tekivad ja millistest kivimitest võib neid enim leida. Tegeleme kivististe määramise ja prepareerimisega kivimist ning meisterdame trilobiidimudeli.
Programmi kestel õpitakse kasutama mikroskoopi ja binokulaari. Juhendaja tutvustab organismide rakulist ehitust (kui teema on koolis läbitud, meenutatakse õpitut). Järgneb iseseisev töö, töölehtede täitmine, analüüs ja kokkuvõte.

Üks peamisi küsimusi, mille üle inimesed juurelnud sajandeid, on – millal, millest ja kuidas sai alguse elu Maal? Õppeprogrammis käsitletakse paleontoloogiliste tõendite e kivististe alusel evolutsiooni pöördelisi etappe Maa geoloogilises ajaloos. Millised organismid elutsesid kunagises Paleobalti meres ehk milliseid kivistisi millistest kivimitest tasub otsida Eestis. Õpilased tegelevad kivististe prepareerimise, uurimise ja määramisega.

Ka väike kodumets võib endas peita põnevaid saladusi. Esmapilgul võõras ja ehk veidi ka hirmutav, kuid tuttavaks saades kodune ja sõbralik. Jalutame koos metsas ning saame tuttavaks sealsete elanikega ning uurime nende omavahelist sõprust.